Oblačno
Bratislava
Andrej, Ondrej
30.11.2022
VKP: Bronz hádžeme do Dunaja!
Zdielať na

VKP: Bronz hádžeme do Dunaja!

Ciele sú pre VKP vždy rovnaké - titul

Vedenie klubu, ktorého hráči triumfovali v Slovenskom pohári, sa pred víkendovým štartom najvyššej súťaže netají vysokými ambíciami. "Ciele sú pre VKP vždy rovnaké - účasť minimálne vo finále. Medailové umiestnenie je síce pekné, my však bronz hádžeme do Dunaja. Určite chceme zabojovať o majstrovský titul a uspieť opäť aj v národnom pohári. Z hľadiska cestovania by som sa určite nebránil ´západniarskemu´ finále," uviedol na štvrtkovej tlačovej besede prezident VKP Bratislava Boris Sobolovský, ktorý na margo najvážnejších adeptov na extraligový primát uviedol: "Dnes môže ligu vyhrať hocikto. Najväčším favoritom je cieľavedomý obhajca prvenstva z Humenného, na popredné pozície môže pomýšľať asi aj Svidník. Verím, že sa k tejto dvojici ašpirantov pridá aj VKP. Humenné musí, my chceme." Podľa slov B. Sobolovského na finančnom zabezpečení klubu participuje Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky ako aj ďalší sponzori. "Na túto sezónu disponujeme rozpočtom 100 - 200 000 eur. V súčasnosti nie je vykrytý, veď nie sme futbalisti, ale volejbalisti," doplnil šéf VKP.

V družstve bratislavských "policajtov" nenastali veľké zmeny v kádri. Okrem Bohuša Nemčoviča (študijné povinnosti v Prahe) však odišiel aj prvý nahrávač Tomáš Hollý, ktorý posilnil RWE Brno. Naopak, do tímu pribudli univerzál Miloš Horník z juniorky (je odchovancom Žiliny) a nahrávač Ján Halaj z Prešova, ktorý je odchovancom vranovského volejbalu. "Nebol veľmi dôvod pozmeniť zloženie nášho tímu, na súpiske je v súčasnosti trinásť mien. Hollý bude určite chýbať, vynasnažíme sa ho však nahradiť," skonštatoval hlavný kouč VKP Jaroslav Nosek. Ten povedie družstvo spolu s hrajúcim asistentom a novým kapitánom Robinom Pěluchom, ktorý na štvrtkovej TB poznamenal: "My máme motiváciu na každý zápas. Humenné disponuje stabilizovaným kádrom, jeho hráči sú dlhší čas pokope. Chceme však bojovať o finále, čo je minimálna méta."

Zverenci Jaroslava Noseka začali s prípravou na sezónu 2010/2011 začiatkom augusta v domácich podmienkach a absolvovali aj sústredenia a herné pobyty v Česku. Koncom septembra obsadili na domácom Memoriáli Miroslava Kováčika v domovskej hale PKO v Bratislave v konkurencii maďarského Kaposváru, českého RWE Brno a rakúskeho klubu SK Posojilnica Aich/Dob posledné 4. miesto.

"Pred nastávajúcou sezónou sme odohrali spolu jedenásť prípravných duelov, okrem spomenutých tímov sme sa stretli iba s českými družstvami ako napríklad Odolena Voda, Benátky nad Jizerou atď. Dosiahli sme iba jedno víťazstvo a jednu remízu, v príprave však nešlo o výsledky. Dôležitejšia bude až súťaž. Nenastúpili sme ani v kompletnom zložení, viacerí hráči mali zdravotné či školské problémy - Radoslav Brandis pauzoval po operácii prietrže. Máme mladý tím (najstarší Robin Pělucha - 29 rokov, ostatní sú mladší ako 24 rokov, pozn.), v ktorom sú však už skúsenejší volejbalisti i perspektívni hráči. Nerád by som staval na jedného - dvoch mojich zverencov, bude rozhodovať kolektívny výkon," dodal kouč VKP Jaroslav Nosek.

Súvisiace články