25.4.2024
Futsalisti Slov-maticu do Elite round!

Slov-matic - Skopje 4:1

Zverencom trénera Jána Janíka sa to podarilo už v predstihu po odohratí dvoch zápasov v 1. skupine hlavnej fázy (Main round). Na vydreté víťazstvo 2:1 nad Oplastom Kobarid zo Slovinska nadviazali v utorok večer v ŠH Pasienky triumfom nad úspešným macedónskym kvalifikantom z predkola Železarecom Skopje v pomere 4:1. Bránku súpera odklial až v 28. minúte český reprezentant Zdeněk Sláma a v 33. minúte zvýšil na 2:0 kanonier Peter Haľko. O 12 sekúnd neskôr však Sláma zdramatizoval duel, keď si strelil vlastný gól. Opäť na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 37. minúte Haľko, víťazstvo a postup bratislavského tímu spečatil štvrtým zásahom Martin Rejžek.
      Slov-matic sa po dni voľna vo štvrtok o 17.30 h pobije o prvenstvo v skupine bratislavského turnaja s favorizovaným portugalským klubom Sportingom Lisabon, ktorý má tiež na konte plný počet 6 bodov a istý postup. "Oranjes", ako znie prezývka najúspešnejšieho futsalového kolektívu na Slovensku, už v elitnej fáze dvakrát štartoval (2007, 2008). Záverečný turnaj Final Four, na ktorý sa prebojujú z Elite round len víťazi štyroch kvalitou nabitých 4-členných skupín, bol pre Slov-matic zatiaľ príliš vysokou latkou na prekonanie.

1. skupina:
      Slov-matic FOFO Bratislava - KMF Železarec Skopje 4:1 (0:0)
      Góly: 28. Sláma, 33. a 37. Haľko, 39. Rejžek - 34. Sláma (vlastný). Rozhodovali: Sliva (Lit.) a Benazzi (Hol.), ŽK: Brunovský, Rafaj - Petrovski, Jovanovski, 1000 divákov.
      zostavy:
      Slov-matic: Gašparovič - Brunovský, Várady, Mikita, Haľko - Sláma, Frič, Fehérvári, Rejžek (Brndiar, Rafaj, Bagin)
      Železarec: Miroslav Todorovski - Leveski, Jovanovski, Nazkovski, Rangotov - Ljubomir, Krstevski, Martin Todorovski, Petrovski (Cvetkovski, Ibiši, Petrovič)