Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Švédi dvadsaťkrát ukázali Slovákom, ako sa hrá florbal
Zdielať na

Švédi dvadsaťkrát ukázali Slovákom, ako sa hrá florbal

NITRA / Slovenskí reprezentanti vo florbale po troch víťazstvách utrpeli v Nitre na turnaji 1. skupiny európskej zóny kvalifikácie o postup na decembrové majstrovstvá sveta do lotyšskej Rigy prvú prehru.

Zverenci trénera Petra Koutného podľa očakávania podľahli v sobotňajšom dueli favorizovaným osemnásobným svetovým šampiónom Švédom vysoko 1:20 (0:10, 1:3, 0:7), ale v tabuľke zostali lepším skóre na druhej priečke pred Rusmi. Za najlepšieho hráča výberu SR vyhlásili Václava Komačku, ktorý ako jediný dokázal skórovať proti severanom: v 27. min znížil na 1:12. Slováci si v nedeľu od 12.00 h v hale Klokočina zmerajú sily s výberom Ruska, ktorý rozhodne o konečnom postupovom druhom mieste.

Na svetový šampionát sa kvalifikujú dva najvyššie umiestnené kolektívy a dve mužstvá z tretích priečok zo štyroch kvalifikačných skupín starého kontinentu.

Kvalifikácia o postup na florbalové MS 2016 mužov do Lotyšska - 1. skupina európskej zóny - Nitra :

Slovensko - Švédsko 1:20 (0:10, 1:3, 0:7)

Góly: 27. Komačka (Řezanina) - 4. Carlström (Samuelsson), 5. Eriksson (Andersson), 7. Svahn (Jonsson), 7. Eriksson (Nilsberth), 9. Palmqvist (Jonsson), 13. Carlström (Forslov), 15. Palmqvist (Jonsson), 19. Carlström (Ostholm), 19. Svahn (Jonsson), 20. Larsson (Eriksson), 24. Nilsberth (Andersson), 25. Samuelsson, 28. Ostholm (Forslov), 44. Carlström (Dahlqvist), 52. Milesson (Andersson), 54. vlastný, 55. Samuelsson (Carlström), 55. Andersson (Svahn), 59. Carlström (Samuelsson), 60. Sjögren (Svahn)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, rozhodovali: Leholk a Jörgensen (obaja Dán.), 2053 divákov

Zostava SR: Mazák (Turek) - Sikorjak, Konečný, Komačka, Kopčák, Bulko, Joščák - Miške, Grlický, Komínek - Kubovič, Kubaský, Gál - Dudovič, Řezanina, Halás - Katlovský, Szabo, Nehila


Petr Koutný (tréner Slovenska): "V tomto dueli sme vystriedali všetkých hráčov vrátane brankárov. Švédi hrali počas prvej tretiny doslova a do písmena ako majstri sveta majú hrať. Chlapci síce dostali riadny prídel, no z môjho pohľadu splnili, čo sme si povedali."
Václav Komačka (reprezentant SR, v dueli najlepší hráč Slovenska): "Mrzí nás prvá tretina, kde mám Švédi veľmi odskočili, no oni sa aj tak časom vždy presadia. Pre nás bude dôležitý nedeľňajší súboj s Ruskom."
Marek Bulko (reprezentant SR): "Zápas by som rozdelil na tri časti. V prvej sme boli nejakí ustráchaní a s kapitánom Lukášom Řezaninom sme chlapcom povedali, že by sme mali rešpekt nechať na striedačke. Druhou fázou bola tretina, ktorú sme prehrali len 1:3 a ubránili dve presilovky súpera a treťou opäť dve vylúčenia, čo nás položilo."
Alexander Galante Carlström (reprezentant Švédska, v dueli najlepší hráč severanov): "Hodnotím to ako dobrý zápas s úžasných publikom, ktoré bolo dnes veľmi hlučné. Slovensko má dobrý tím a veľa hráčov, ktorí dnes naozaj dobre bojovali. Strelili sme dvadsať gólov, mali sme dobrého súpera. Dúfam, že Slováci prídu aj na šampionát.“

Súvisiace články