Zatiahnuté
Bratislava
Alfonz
28.1.2023
Florbal je na Slovensku stále populárnejší
Zdielať na

Florbal je na Slovensku stále populárnejší

BRATISLAVA / Na Slovensku sa čoraz väčšej popularite teší florbal. Podobá sa na hokej, ale hokej to nie je.

Florbal je halový šport podobný pozemnému hokeju. Rozmery ihriska sú 40 x 20 metrov. Na hracej ploche môže byť z každého tímu počas zápasu päť hráčov v poli a jeden brankár.

Na Slovensku od roku 1998

Tento kolektívny šport pochádza zo Spojených štátov amerických a začal sa hrať v polovici 50. rokov. Neskôr ho preniesli švédski študenti do svojej krajiny pod názvom innebandy. Rozvinul sa následne aj vo Fínsku a Švajčiarsku. Oficiálne pravidlá boli kodifikované v septembri 1983.

Na Slovensku je florbal od roku 1998. "Myslím si, že florbal je jeden z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich športov," hovorí tréner florbalového tímu Tsunami Záhorská Bystrica Rudolf Krušina.

Úspešný tím zo Záhorskej Bystrice

Florbal nie je len pre dospelých, ale aj pre deti. Podľa slov trénera Tsunami Záhorská Bystrica začínajú už druháci na základnej škole. "Tento rok tam máme už nádejne vyzerajúcich prvákov," opisuje Krušina. 

Tsunami Záhorská Bystrica má silnú základňu žiakov. "Minulý rok sme so žiakmi skončili druhí na majstrovstvách Slovenska v Partizánskom. Bol som taký hrdý, že som sa skoro sám so sebou nerozprával. Máme vysoké ambície," tvrdí tréner tímu.

Viac o florbale sa dozviete v priloženom videu:

Súvisiace články