15°
Galina
3.5.2024
Vysokoškolák Taylor nastrieľal za 29 minút 109 bodov

IOWA / Americký basketbalista Jack Taylor druhýkrát za rok nastrieľal v zápase vysokoškolskej súťaže NCAA viac než sto bodov.

Dvadsaťtriročný rozohrávač z Grinnell College dosiahol v nedeľňajšom víťaznom stretnutí III. divízie NCAA (National Collegiate Athletic Association, pozn.) proti Crossroads (173:123) 109 bodov. Až 53 z nich padlo za prvých deväť minút druhého polčasu. Celkovo premenil 24 zo 48 trojkových pokusov, 35 zo 70 striel z hry a 15 zo 17 trestných hodov. Vlani 20. novembra 138 bodmi stanovil rekord v dejinách vysokoškolských súťaží v USA. VIAC TU.

"Takisto ako pred rokom, ani teraz by sa mi to nepodarilo bez pomoci spoluhráčov. Snímam pred nimi klobúk. Bol to skutočne tímový výkon," poznamenal Taylor.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti TWITTER!