Konštantín
19.9.2024
Dubovcová a Nestarcová siahajú na postup zo skupiny MS

Zdroj: Dubovcová a Nestarcová

STARE JABLONKI / Slovenské reprezentantky Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová v utorňajšom zápase na svetovom šampionáte v plážovom volejbale v poľskom meste Stare Jablonki zvíťazili nad domácim párom Daria Paszeková, Katarzyna Kocioleková hladko 2:0.

V druhom stretnutí ale nečakane prehral favorizovaný čínsky pár, nasadený ako dvojka Čchen Süe, Si Čang s fínskym duom Emilia a Erika Nystromové 0:2. O tom, či Slovenky postúpia zo skupiny, rozhodne ich duel s Číňankami Čchen Süe, Si Čang. Fínky sa v stredu stretnú s Paszekovou a Kociolekovou.

Výsledky B-skupina:

Čchen Süe, Si Čang (2-Čína) - Emila Nystromová, Erika Nystromová (26-Fín.) 0:2 (-7, -14), 39 minút
Natália DUBOVCOVÁ, Dominika NESTARCOVÁ (23-SR) - Daria Paszeková, Katarzyna Kociloeková (47-Poľ.) 2:0 (9, 16), 29 minút