Konštantín
19.9.2024
Bronz pre Dubovcovú s Nestarcovou v Doksoch

Zdroj: web, Dubovcová - Nestarcová

DOKSY / Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová získali počas víkendu na veľmi dobre obsadenom turnaji Staropramen Cool Super Cup 2013 v českých Doksoch pri Máchovom jazere bronzové medaily.

Slovenky sa dostali do semifinále, kde prehrali s piatym párom z olympijských hier v Londýne Kristýnou Kolocovou a Markétou Slukovou 0:2 po tesných setoch 18:21 a 19:21. V súboji o tretie miesto sa potom stretli s talianskou dvojicou Daniela Gioriová, Laura Gombiniová. Po prehratom prvom sete v pomere 14:21 v druhom dejstve odvrátili šesť mečbalov súpera a vyhrali ho po dramatickej koncovke 34:32. Rozhodujúci tretí set už bol v réžii slovenského páru, ktorý zvíťazil 15:12 a v celom zápase 2:1.

V pondelok ráno odleteli Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou do holandského Den Haagu na turnaj svetovej série FIVB.