Skoro jasno
16°
Bratislava
Arnold
1.10.2022
Futsalisti začali s ostrou prípravou na kvalifikáciu o ME 2014
Zdielať na

Futsalisti začali s ostrou prípravou na kvalifikáciu o ME 2014

Zdroj: Ján Janík - tréner futsalovej reprezentácie

BRATISLAVA / Slovenská futsalová reprezentácia začala v nedeľu spoločnú prípravu na domáci kvalifikačný turnaj o postup na ME 2014 do Belgicka. Turnaj sleduj na HUSTE.tv!!!

Pod vedením trénera Jána Janíka trénuje 16 hráčov, v utorok hlavný kouč slovenského výberu oznámi konečnú 14-člennú nomináciu. V širšom kádri figuruje takmer kompletný káder úradujúceho slovenského šampióna Slov-matic FOFO Bratislava. Okrem dvojice brankárov Mário Gašparovič, Peter Brndiar je v ňom desať hráčov v poli vrátane kapitána Ladislava Mikitu či najlepšieho futsalistu za rok 2012 Dušana Rafaja. Vo výbere sú naďalej dvaja legionári Tomáš Drahovský (Benago Zruč nad Sázavou/ČR) a Gabriel Rick (Tango Brno/ČR).

"Absolvovali sme vynikajúce sústredenie v Španielsku, kde sme našli ideálne podmienky a odohrali viacero vynikajúcich zápasov. Nastúpili sme proti mužstvám, ktoré hrajú podobným štýlom ako Azerbajdžan, čo nám môže veľmi pomôcť. V nominácii sú najlepší slovenskí hráči, v kádri nik nechýba," informoval kouč slovenskej futsalovej reprezentácie a pokračoval: "Domáce prostredie by mohlo prispieť k nášmu zvýšenému sebavedomiu a súperi nemusia byť v cudzom prostredí až takí adaptovaní na miestne podmienky. Aj to môže zohrať svoju úlohu. Máme dobrý tím, hráči sú dôkladne pripravení. Z tejto stránky by malo byť všetko optimálne, ale našu dlhodobú pripravenosť preveria až kvalifikačné zápasy. Bude to náročné, ale sme optimisti."

Slováci nie sú favoritom 2. skupiny, v bratislavskej Hant aréne však chcú zabojovať o jedinú priamu miestenku na kontinentálny šampionát. V priebehu štyroch dní si slovenský výber zmeria sily s výbermi Bosny a Hercegoviny, Nórska a Azerbajdžanu. Na majstrovstvá Európy postúpi priamo iba víťaz skupiny, miestenku do septembrovej baráže si zabezpečia tímy na druhých miestach zo všetkých siedmich kvalifikačných skupín a najúspešnejšie mužstvo z tretej pozície. "Musíme si klásť len tie najvyššie ciele. Chceme postúpiť z prvého miesta, no musíme ísť od zápasu k zápasu. Pevne verím, že ak získame v prvých dvoch dueloch šesť bodov, v rozhodujúcom súboji Azerbajdžan zdoláme alebo uhráme taký výsledok, ktorý nám zabezpečí postup z prvého miesta," povedal pre agentúru SITA kapitán slovenského výberu Ladislav Mikita a doplnil: "Hlavným cieľom je nastupovať na posledný duel proti favorizovanému Azerbajdžanu so šancou na prvé miesto v skupine."

"Kľúčová vec je poznať súperov, v čom sú nebezpeční. Azerbajdžan je brazílska škola, majú tam niekoľko naturalizovaných hráčov a trénera z tejto krajiny. Majú vyvážený tím, sú favoritom skupiny, ich futsal je technický a nátlakový. Duel proti Bosne a Hercegovine bude kľúčový. Majú hravých futsalistov, ktorí dokážu hrať veľmi dobre jeden na jedného. Musíme na nich špeciálne ušiť taktiku a vnútiť im našu hru. Očakávam veľmi vyrovnaný zápas, pretože aj oni si uvedomujú, o čo pôjde v tom súboji. Nóri predvádzajú silovú hru, musíme ich prinútiť hrať futsal. Chceli by sme ich vypojiť z hry, predvádzať dlhé kombinácie s trpezlivosťou a zakončením. Hrajú na pivota s nábehmi, musíme sa na to veľmi dobre pripraviť," zamyslel sa pred blížiacou kvalifikáciou tréner výberu SR Ján Janík.

Organizátorom kvalifikačného turnaja v súvislosti s návštevnosťou na stretnutiach situáciu trochu skomplikovala skutočnosť, že podujatie vyvrcholí počas veľkonočného víkendu. Na sobotu 30. marca je o 19.00 h naplánovaný duel Azerbajdžan - Slovensko, v ktorom by sa mohlo rozhodovať o priamom postupe na ME. "Trochu nás zaskočilo, že sa záver turnaja koná počas sviatkov, ale postihlo to všetky krajiny. Snažíme sa prilákať ľudí na tribúny, aj preto sme zvolili nízke vstupné. Navyše, deti a študenti budú mať voľný vstup. Verím, že sa nám v prvom zápase podarí dosiahnuť dobrý výsledok a aj v ďalších dueloch si ľudia nájdu cestu do haly," prezradil prezident Slovenského futsalu Juraj Totka.

Káder slovenskej reprezentácie vo futsale na sústredení pred kvalifikáciou o postup na ME 2014 do Belgicka
(Bratislava, 27. - 30. marca 2013):

Brankári: Mário Gašparovič, Peter Brndiar (obaja Slov-Matic FOFO Bratislava), Dalibor Repa (Across Pinerola Bratislava)
Hráči v poli: Dušan Rafaj, Martin Rejžek, Attila Fehérvári, Ladislav Mikita, Peter Kozár, Peter Haľko, Vojtech Várady, Marek Bahna, Gabriel Bartošek, Anton Brunovský (všetci Slov-Matic FOFO Bratislava), Matúš Kyjovský (RCS Košice), Tomáš Drahovský (Benago Zruč nad Sázavou/ČR), Gabriel Rick (Tango Brno/ČR)

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Súvisiace články