12°
Marcel
20.4.2024
Je toto možné v roku 2017?! V La Lige?! Katalánci žasli!

SEVILLA / Zápas 20. kola španielskej futbalovej ligy na ihrisku Betisu Sevilla, teda tímu z druhej polovice tabuľky, mal byť pre Barcelonu bezproblémovou jazdou za tromi bodmi. Mal. Ale nebol. I keď je pravda, že Katalánci môžu po remíze 1:1 cítiť veľkú krivdu. Rozhodcovia im totiž neuznali taký jasný gól, ktorý bol hádam vidieť aj z vesmírnej družice...

Zverenci trénera Luisa Enriqueho prehrávali šokujúco 0:1 od 75. minúty, keď strelil Betis gól po rohovom kope. Už o niekoľko desiatok sekúnd ale mohlo a najmä malo byť vyrovnané. Lopta po nešťastnom zásahu domáceho obrancu skončila jasne za čiarou Sevilly, spoza ktorej ju vykopol Aissa Mandi. Futbalisti "blau-granas" zúrivo gestikulovali, kričali, ale spravodlivosti sa nedovolali. Neskutočné v časoch kamerových systémov a modernej techniky!

Z pôdy Betisu si futbalisti FC Barcelona napokon odviezli bod za remízu 1:1. Tú im v 90. minúte zabezpečil po prihrávke Lionela Messiho Luis Suarez. Bodík je ale málo... Real Madrid neskôr zdolal doma San Sebastian 3:0 a má pred svojím rivalom už 4-bodový náskok. Rovnako tak aj pred FC Sevilla, ktorý prehral na trávniku Espaňolu Barcelona 1:3. A to má "biely balet" ešte jeden zápas k dobru...