18°
Galina
3.5.2024
Páni útočníci, učte sa! Tu sa skĺbilo všetko! V akcii majster Suarez!

BARCELONA / Futbalisti Barcelony prehrali v prvom osemfinále Copa del Rey na trávniku tímu Athletic Bilbao 1:2. Pre Kataláncov to bol dosť smutný výsledok, no teraz prišiel čas zúčtovania... V stredajšej odvete sa "blau-granas" pustili do súpera schuti!

V 35. minúte nasmeroval zverencov Luisa Enriqueho na postupovú cestu jeho meninový menovec - uruguajský kanonier Luis Suarez. A urobil to naozaj famóznym spôsobom! Jeho volej do protipohybu brankára hostí je absolútne vhodný do učebnice futbalu a kapitolu s názvom "Pohotové zakončenie" !

Keď pridal ďalší juhoamerický klenot z Brazílie Neymar v 48. minúte druhý gól z bieleho bodu na 2:0, zdalo sa byť všetko jasné ako facka. Ale, chyba lávky! Hostia skórovali a súboj na Nou Campe smeroval do predĺženia! Nuž, ale ktože bol proti, ktože...?! V 78. minúte skóroval na 3:1 Argentínčan Lionel Messi a Barcelona postúpila do štvrťfinále. Ale gól Suareza je pre priaznivcov Kataláncov tou povestnou čerešničkou na šľahačke!