12°
Florián
4.5.2024
Slovan nevzdáva boj o titul. Dve premenené penalty Vitteka

BRATISLAVA / Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 26. kola najvyššej slovenskej súťaže doma nad Ružomberkom 3:1.

Zaujímavosťou je, že zo štyroch gólov až tri padli z pokutových kopov, dvojnásobným úspešným exekútorom bol domáci Vittek. Do zápasu lepšie vstúpili slovanisti, v 13. min dostal Zreľák ideálnu prihrávku, prenechal ju Crnkičovi, ale ten trestuhodne netrafil priestor bránky. O tri minúty neskôr rozhodca odpískal pokutový kop proti Slovanu po faule na Lačného. Sám poškodený sa postavil k realizácii penalty a poslal hostí do vedenia. Domáci sa postarali o vyrovnanie v 64. min, Crnkič krížnou strelou od pravej žrde upravil na 1:1. O niekoľko minút na to zahrával Slovan hneď dva pokutové kopy, v 70. a 72. min bol úspešných exekútorom Vittek. Bratislavské mužstvo vyhralo druhý ligový zápas po sebe a patrí mu druhé miesto o šesť bodov za vedúcim Trenčínom. Ružomberok si pripísal prvú jarnú prehru v najvyššej súťaži a je na piatej pozícii o skóre za Žilinou.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 26. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 3:1 (0:1)

Góly: 70. a 72. Vittek (oba z pok. kopu), 64. Crnkič - 23. Lačný (z pok. kopu), ŽK: 39. De Kamps, 84. Podaný, 90.+ Kubík - 3. Rosa, 17. M. Nagy, 52. Faško, 62. Boszorád, 72. Tofiloski, rozhodovali: Vnuk - Vorel, Jenčura

Slovan: J. Mucha ml. - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný - Simovič, De Kamps (61. Scott) - Šefčík (20. F. Oršuľa, 46. Vittek), Kubík, Crnkič - Zreľák
Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo (46. L. Lupták), D. Kružliak, Rosa, Boszorád - Ďubek, M. Nagy - Zošák, Faško (61. Lovás), Gál-Andrezly - Lačný