Skoro jasno
16°
Bratislava
Arnold
1.10.2022
Zveľadili rekord! Po prehre 0:46 konečné skóre 0:114
Zdielať na
Futbal

Zveľadili rekord! Po prehre 0:46 konečné skóre 0:114

PORT MORESBY / Aj do tretice schytali futbalisti Mikronézie na Pacifických hrách v Port Moresby poriadnu "nakladačku".

Po prehrách s výbermi Tahiti 0:30 a Fidži 0:38 v záverečnom vystúpení v A-skupine podľahli hráči Mikronézie súperom z Vanuatu 0:46. Najlepším strelcom víťazov bol Jean Kaltack so 16 gólmi. Ide o najvyššiu prehru, resp. víťazstvo v zápase na medzinárodnej úrovni, ale bude mu chýbať punc oficiálnosti. Dôvodom je fakt, že Mikronézia zatiaľ nie je členom Medzinárodnej futbalovej federácie. Oficiálne uznaným rekordom je víťazstvo Austrálie na Americkou Samoou 31:0 z kvalifikácie o postup na MS 2002.

Mikronézania štartovali na Pacifických hrách v Papua - Novej Guinee, ktoré sú aj olympijskou kvalifikáciou pre Rio de Janeiro 2016, s výberom do 23 rokov. Ten mal pramálo skúseností z veľkého futbalu a turnaj ukončil s nulou na konte bodov aj strelených gólov a so skóre 0:114. Z A-skupiny postúpili do semifnále tímy Tahiti a Fidži, ktorým na to stačila vzájomná bezgólová remíza.

"Dostali sme veľa gólov, ale organizátori sa zachovali výborne a pozvali nás na Pacifické hry aj v budúcnosti. Je to pre mňa veľká úľava a poznatok, že práca s mladými futbalistami má význam," uviedol austrálsky tréner Mikronézanov Stan Foster pre server Pacifických hier.