Viola
18.5.2024
Highlight: Vittek zložil Senicu, je v klube ligových kanonierov

Zdroj: sita, Slovan-Senica 24.kolo CL

BRATISLAVA / Futbalisti úradujúceho slovenského majstra Slovana Bratislava v pondelok zvíťazili na domácom trávniku v dohrávke 24. kola Corgoň ligy nad FK Senica 2:0 (2:0) a na čele tabuľky majú náskok už 11 bodov pred Trenčínom.

O oba góly domácich sa ešte v I. polčase postaral slovenský reprezentant Róbert Vittek, ktorý tak dosiahol métu sto gólov v najvyšších futbalových súťažiach. Kanonier belasých najprv v 11. min z otočky v pokutovom území otvoril skóre a minútu pred koncom prvého polčasu hlavou prekonal hosťujúceho brankára Šullu. Gólman hostí sa zaskvel päť minút predtým, keď zneškodil práve Vittekovi pokutový kop a následne si poradil aj s dorážkou Soumaha.

Čoskoro 32-ročný skúsený zakončovateľ Vittek (nar. 1. 4. 1982) strelil 58 z dosiahnutých 100 gólov v drese Slovana Bratislava, ďalších 26 pridal ako hráč nemeckého 1. FC Norimberg, 8 vo francúzskom OSC Lille a 8 aj v tureckej najvyššej súťaži v dresoch Ankaragücü (6) a Trabzonsporu (2).

Futbal - Corgoň liga 2013/2014 - 24. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 2:0 (2:0)

Góly: 11. a 44. Vittek, ŽK: 5. Soumah, 32. Josimov, 40. Gorosito, 47. Vittek, 66. T. Bagi - 27. Vitor Gava, 38. Piroska, rozhodovali: Kráľovič - Balko, Bobko, 1754 divákov

Slovan: D. Perniš - Kolčák, Gorosito, Niňaj, Josimov - I. Žofčák (74. Hlohovský), Grendel, Soumah (46. T. Bagi), Milinkovič - L. Peltier (46. K. Mészáros), Vittek
Senica: Šulla - Cristovam, P. Pavlík, Vitor Gava, Slinkin (85. Mazáň) - T. Kóňa - Ferenčík (58. J. Kosorin), L. Opiela, Kalabiška (69. Hiago) - Piroska - Irobiso