Monika
7.5.2024
VIDEO. Vulgárna oslava chytenej jedenástky. Odmena? Červená karta!

GABALA / V našich končinách sleduje dianie v azerbajdžanskej futbalovej lige asi málokto. Do pozornosti sa nám dostane iba v prípade nejakej kuriozity. Inak to nie je ani teraz. Hlavnú úlohu však hrá Poliak.

Konkrétne poľský brankár Lukasz Sapela chytajúci za klub najvyššej súťaže Ravan. Ten sa v lige zachraňuje a pre FC Gabala, ktorý hrá o titul, mal byť na jeho pôde ľahkým sústom.

Nevedel, čo robiť od radosti...

Ale nebol! A to práve vďaka Sapelovi, ktorý privádzal domácich zakončovateľov do zúfalstva. Okrem množstva šancí im totiž zneškodnil až dva pokutové kopy! Ten prvý ešte pred prestávkou, druhý v 74. minúte, keď bol stav stále 0:0. Sapela vyrazil loptu smerujúcu po jeho ľavej ruke a jeden z obrancov ju vzápätí upratal odkopom do bezpečia. Lukasz sa od radosti nevpratal do kože a vulgárnym gestom hrozil na všetky strany. Až dovtedy, kým k nemu nedokvitol rozhodca a neukázal mu červenú kartu... Jeho tím ale napokon cenných 0:0 udržal.