Jaroslav
27.4.2024
To je štart! Barcelona vyhrala 7:0

BARCELONA / Impozantný debut nového trénera Barcy Gerarda Martina.

Nový tréner úradujúceho španielskeho futbalového majstra FC Barcelona Argentínčan Gerardo Martino má za sebou skvelú premiéru v Primera División. Katalánci vo svojom otváracom dueli nového ročníka najvyššej španielskej súťaže deklasovali súpera z Levante 7:0, keď už po 45 minútach viedli 6:0. Dva presné zásahy dosiahli štvornásobný najlepší futbalista sveta Lionel Messi a španielsky reprezentant Pedro Rodríguez. Najväčšia letná posila "blaugranas" Brazílčan Neymar sledoval stretnutie až do 63. min z lavičky náhradníkov, keď v priebehu druhého polčasu vystriedal Alexisa Sáncheza, autora úvodného gólu Barcy. Na listinu strelcov FC Barcelona sa v nedeľňajšom stretnutí zapísali aj Dani Alves a Xavi Hernández.

Výsledky nedeľňajších zápasov 1. kola nového ročníka najvyššej španielskej futbalovej súťaže - Primera División 2013/2014:

FC Barcelona - Levante 7:0 (6:0)
Góly: 12. a 41. Messi (druhý z pok. kopu), 26. a 73. Pedro Rodríguez, 3. A. Sánchez, 24. Dani Alves, 45. Xavi Hernández