Neymar (21) priletel do Barcelony podpísať zmluvu

Neymar (21) priletel do Barcelony podpísať zmluvu

BARCELONA / Brazílsky futbalový útočník Neymar v pondelok pricestoval do Barcelony, aby skompletizoval prestup do miestneho FC. V metropole Katalánska podpíše päťročný kontrakt a vytvorí hviezdny útočný dvojzáprah s argentínskym kanonierom Lionelom Messim.

Dvadsaťjedenročný Neymar odletel z Brazílie okamžite po prípravnom medzištátnom zápase s Anglickom, v ktorom 5-násobní majstri sveta v Rio de Janeiro remizovali na zrekonštruovanej Maracane 2:2. Podľa agentúry AP sa hráč okamžite presunul na Nou Camp, kde ho čakal fototermín pred klubovými insígniami, na ktorom sa zúčastnili stovky fanúšikov "Barcy" mávajúci s brazílskymi vlajkami. Následne ho čakali lekárske vyšetrenia, stretnutie s prezidentom Sandrom Rosellom so slávnostným podpisom zmluvy a tradičné prvé dotyky s loptou na trávniku štadióna pred ďalšími stovkami priaznivcov.

Ešte tesne pred jeho príchodom sa na margo nového spoluhráča vyjadril aj špílmacher "blaugrana" Andres Iniesta, ktorý vyjadril nádej, že Brazílčana čaká v drese FC Barcelona žiarivá budúcnosť. "Je to veľmi talentovaný hráč a nášmu klubu môže dať veľmi veľa. Dokáže preraziť súperovu obranu, strieľať góly a zabávať fanúšikov. Má pred sebou dlhú kariéru a prichádza na miesto, kde má najlepšie podmienky napredovať," povedal španielsky majster sveta aj Európy a tiež sa pokúsil zahnať obavy fanúšikov, či sa do jedného útoku "zmestia" dve hviezdy ako sú Neymar a Argentínčan Lionel Messi. "Nechajme ho robiť to, čo mu ide najlepšie. Obklopený hráčmi, ktorých tu máme, sa bude stále len zlepšovať. Veľkí hráči si medzi sebou vždy rozumejú. Leo pomôže Neymarovi byť lepším a Neymar zase Leovi."

Neymar je po legendárnom Pelém najlepším strelcom brazílskeho Santosu v histórii, keď v 230 dueloch nastrieľal 138 gólov. Vedenie Barcelony síce neprezradilo, koľko za jeho služby zaplatilo, no podľa brazílskych médií sa prestupová čiastka vyšplhala na 30 miliónov eur.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: sita, Neymar v Barcelone

Zdroj: tasr/youtube

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
05:20 Súdna sieň
06:05 DEDIČSTVO
07:30 Panelák
05:55 POLICAJTI V AKCII
06:50 POLICAJTI V AKCII
08:10 Prvé oddelenie
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
05:45 Životy svatých 2/2
07:30 Dobrou noc a hodně štěstí
09:10 Paddington