19.4.2024

FEYENOORD / Spor holandských reprezentantov Jermaina Lensa z PSV Eindhoven a Jorisa Mathijsena z Feyenoordu Rotterdam vyústil po nedeľňajšom zápase ich tímov v domácej súťaži do hromadnej bitky.

Do strkanice sa na ceste tunelom do šatní po záverečnom hvizde zapojili hráči aj členovia realizačných tímov.

Obaja spoluhráči z národného tímu sa pri zápase o čelo ligovej tabuľky hádali už na ihrisku. Duel zvládol lepšie domáci Feyenoord, ktorý v druhom polčase odpovedal na gól Lensa zo 34. minúty a otočil skóre na 2:1. Súperovi, ktorý súťaž vedie, sa Feyenoord na treťom mieste priblížil na tri body. Dvadsaťpäťročný útočník Lens si po zápase pred kabínami počkal na Mathijsena a chytil ho za tričko. Niekdajšieho obrancu Hamburgu či Málagy začali brániť spoluhráči a strhla sa veľká strkanica.

"Čo tam Lens predviedol, je neprijateľné," hneval sa tréner PSV Dick Advocaat, podľa ktorého sa bude musieť jeho zverenec zo správania zodpovedať. Incident s najväčšou pravdepodobnosťou bude vyšetrovať aj domáca futbalová asociácia.