Skoro jasno
Bratislava
Miroslav
29.3.2023
Hamšík splnil sľub, po víťazstve nad Juventusom sa ostrihal
Zdielať na

Hamšík splnil sľub, po víťazstve nad Juventusom sa ostrihal

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík dodržal sľub a po nedeľňajšom víťazstve SSC Neapol nad Juventusom Turín (2:0) vo finále Talianskeho pohára sa ostrihal takmer dohola.

Dvadsaťštyriročný ofenzívny stredopoliar svoj výborný výkon okorenil aj gólom, keď v 83. min poistil náskok "partenopei" zužitkovaním krásnej prihrávky od Gorana Pandeva. Neapolčania získali trofej prvýkrát od čias pôsobenia slávneho Argentínčana Diega Maradonu v klube v roku 1987. Ich radosť bola o to väčšia, že zdolali hráčov "starej dámy", ktorí neprehrali 43 duelov po sebe. "Je to veľké víťazstvo Neapolu. Získali sme pre klub trofej po dlhých rokoch. Po viac ako dvoch desaťročiach. Zároveň je to môj prvý pohár v kariére. Takže fantázia!" uviedol Hamšík pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

Úvodný gól stretnutia na Olympijskom štadióne v Ríme dal Edinson Cavani v 62. min z pokutového kopu, keď potrestal faul brankára Marca Storariho na Ezequiela Lavezziho. Sedem minút pred koncom riadneho hracieho času prišla Hamšíkova chvíľa. Ten hral napokon do 85. min. "Nechcel som to riešiť silou, trošku som podkopol loptu," vyjadril sa na margo svojho gólu odchovanec Jupie Podlavice, ktorý oslávil presný zásah víťazným gestom a patričnou oslavou pred fanúšikovským sektorom Neapola: "Bolo to pre mojich najbližších, ktorých som spoznal vďaka slovenskej zástave. Vyhrali sme Taliansky pohár, tak vlasy išli dole. Strihať začal Paolo Cannavaro. Dokončil to Christian Maggio. Skvelý úspech by som venoval najmä mojej rodinke a skvelým, fantastickým fanúšikom Neapolu. Opäť nám utvorili parádne prostredie. Tento superúspech aj patrične oslávime."

Zápas mal trpkú príchuť pre útočníka Juventusu Alessandra Del Piera. Ten po 19 rokoch opúšťa klub, meno jeho ďalšieho zamestnávateľa zatiaľ nie je známe. "Bolo takmer nemysliteľné zdolať Juventus v riadnom hracom čase, po jeho skvelej bilancii v tejto sezóne. Tento úspech si cením nad všetky ostatné," neskrýval radosť tréner SSC Walter Mazzarri.

Juventus Turín je s deviatimi primátmi spolu s AS Rím rekordérom, Neapol má na konte štyri triumfy v Coppa Italia, za čo mu patrí v tejto bilancii ôsma pozícia.

pravda.sk