Oblačno
22°
Bratislava
Oskar
8.8.2022
"Fantóm" Mintál sa vracia do Norimbergu
Zdielať na
Futbal

"Fantóm" Mintál sa vracia do Norimbergu

Zdroj: TASR

Slovenský futbalista Marek Mintál sa po roku vracia do 1. FC Norimberg. S klubom, v ktorom zažil najväčšiu slávu, sa dohodol na trojročnej zmluve.

Tridsaťštyriročný rodák zo Žiliny je momentálne hráčom Hansy Rostock, jeho v lete podpísaný dvojročný kontrakt však vypadnutím tímu do tretej ligy stratil platnosť. V Norimbergu by mal podľa portálu abendzeitung-nuernberg.de najprv jednu sezónu pôsobiť v rezervnom mužstve v Regionallige a popri tom pracovať na získaní trénerskej licencie. Od roku 2013 by sa mohol naplno venovať povolaniu kouča.

"Teším sa domov," reagoval Marek Mintál. Jeho poradca Peter Hammer priznal, že spolupráca ešte nie je oficiálne potvrdená, vraj však ide len o formalitu: "Najneskôr do štrnástich dní by malo byť všetko spečatené v písomnej podobe."

Mintál odohral za Norimberg v rokoch 2003 - 2011 celkovo 208 zápasov, v ktorých strelil 75 gólov. V sezóne 2004/2005 bol kráľom strelcom v I. bundeslige a v roku 2007 sa tešil z víťazstva v Nemeckom pohári. V 23 zápasoch za Hansu však strelil iba päť gólov.