Brankár Mucha opustil reprezentáciu. Vráti sa, keď bude chytať v klube

Brankár Mucha opustil reprezentáciu. Vráti sa, keď bude chytať v klube

Nechce trénerov vystavovať zbytočnému tlaku kvôli jeho osobe.

Za svoj klub nechytá pravidelne

Slovenský futbalový zväz oznamuje, že brankár Ján Mucha sa rozhodol, že nebude členom reprezentačného tímu, keďže nechytáva pravidelne za svoj aktuálny klub. Zároveň je pripravený pomôcť reprezentačnému tímu kedykoľvek ho o to tréneri požiadajú. Toto jeho rozhodnutie prijali reprezentační tréneri s pochopením.

Ján Mucha: "Nechcem trénerov vystavovať zbytočnému tlaku kvôli mojej osobe. Urobím všetko preto, aby som si vybojoval pevné miesto v základnej zostave, či už v súčasnom alebo možno budúcom klube. Svojimi výkonmi chcem všetkých presvedčiť, že mám na to hrať za reprezentačný tím. Reprezentovať bude pre mňa vždy česť."

Michal Hipp (tréner reprezentácie SR): "Jano Mucha má obrovskú zásluhu na najväčšom úspechu slovenského futbalu, či už v kvalifikácii ako aj na samotných MS v Afrike. Veľmi dobre viem, ako jeho samého mrzí skutočnosť, že svoje nesporné kvality nemôže dokazovať v ligových súťažných zápasoch. Je mi ľúto jeho rozhodnutia, ale na druhej stránke ho aj po ľudskej stránke chápem. A myslím, že v našej reprezentácii ešte nepovedal posledné slovo."

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Zdroj: sita

Zdroj: noviny.sk/sfz

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:20 Čierny Blesk
16:30 Diabol nosí Pradu
19:00 Krimi
14:40 Dobrodruh
16:40 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
17:40 Extrémni žgrloši II.
14:15 INKOGNITO
15:25 INKOGNITO
16:30 POLICAJTI V AKCII
14:45 Ferdo Mravec
15:15 Jahôdka a jej kamaráti II.
15:40 Lovci drakov
14:45 Který je ten pravý?
16:35 Cvokař
18:25 Zlatý holky