14°
Gertrúda
19.5.2024
Weiss gólom zachránil bod pre Espaňol, Barcelona víťazne

Slovenský futbalista Vladimír Weiss vyrovnávajúcim gólom zachránil Espaňolu Barcelona aspoň bod po remíze 2:2 s Realom Sociedad v 32. kole španielskej ligy.

Weiss, ktorý sa na trávnik dostal za stavu 0:2 v 38. minúte, úspešne prestrelil cez viacero tiel v malom vápne po rohovom kope domácich v 47. minúte.

Líder tabuľky Real Madrid, ktorého duel 32. kola čaká až v nedeľu, keď hostí tretiu Valenciu, vedie pred obhajcom titulu z FC Barcelona už len o tri body, Katalánci triumfovali na trávniku Realu Zaragoza 4:1, dvoma gólmi a jednou gólovou prihrávkou sa prezentoval kanonier Lionel Messi.

sumáre:

Rayo Vallecano - Osasuna Pamplona 6:0 (4:0)
Góly: 5. Movilla, 17. a 28. Michu, 36. Costa, 57. Armenteros, 79. Tito, 10.000 divákov.

Espaňol Barcelona - Real Sociedad 2:2 (1:2)
Góly: 45.+1 Demidov vlastný, 47. WEISS - 12. a 15. Vela, 24.000 divákov.

Getafe - Sporting Gijon 2:0 (1:0)
Góly: 22. Miku, 47. Castro, 10.000 divákov.

Real Zaragoza - FC Barcelona 1:4 (1:2)
Góly: 30. Aranda - 36. Puyol, 39. Messi, 86. z 11 m Messi, 90.+2 Pedro. ČK: 45. Minero (Zaragoza).