Tímovú časovku vyhral BMC Racing, Sagan prišiel o žltý dres

Tímovú časovku vyhral BMC Racing, Sagan prišiel o žltý dres Zdroj: SITA
Tímovú časovku na 35,5 kilometra vyhral americký tím BMC Racing Team. Slovenský cyklistika Peter Sagan (Bora Hansgrohe) prišiel po nej o žltý dres. Po druhom medzičase, ktorý bol okolo 26. kilometra, nevzládol jemný kopec a svojmu tímu sa vzdialil.

Sagan sa približne na 26. kilometri odpojil od svojho tímu a do cieľa prišiel s ďalším svojim tímovým kolegom s odstupom niekoľkých sekúnd za svojim tímom. V celkovom poradí tak naberie veľkú stratu. Slovenský cyklista príde po časovke o žltý dres vedúceho pretekára na Tour de France.

Časovka na 35,5 km mala štart aj cieľ neďaleko seba v centre Cholet. Po štarte cyklisti zamierili na juhozápad a potom sa cez La Romagne vrátili do Cholet. Čakal ich prevažne zvlnený terén s jedným stúpaním po 26 km. Côte de la Séguini má len niekoľko sto metro a nie je vôbec prudké.

Na trase boli dva oficiálne medzičasy, prvý po 13 km a druhý na vrchole stúpania na 26,5 km. Experti pred etapou upozorňovali, že v rýchlych pasážach z kopca môžu cyklisti dosiahnuť rýchlosť až 80 km/h. A to najmä medzi piatym a osemnástym kilometrom, kde im bude fúkať do chrbta.

Časovka bude mala aj jedno špecifikum. V duchu nových pravidiel UCI o zredukovanom počte pretekárov sa vôbec po prvý raz na podujatí Grand Tour predstavilo osem namiesto doterajších deviatich členov každého tímu.

Mládežnícky tréner Petra Sagana hovoril o šanciach nášho cyklistu pred Tour de France:

Zdroj: jojsport.sk, s využitím agentúry SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:45 Noc v múzeu: Tajomstvo hrobky
15:45 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
12:30 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:20 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
15:05 X Factor Veľká Británia XIV.
13:00 Tequila a Bonetti
14:10 PRÁZDNINY II.
15:30 INKOGNITO
13:35 Bratia Flubovci
13:55 Mestečko Wackaville
14:25 Robošváb III.
12:55 Anděl v utajení
14:35 Princ a já: Královské líbánky
16:15 I pro lásku se zabíjí