Rusi si v zápasoch pomáhali vdychovaním amoniaku, tvrdí nemecký denník

09.07.2018 17:10 Noviny.sk Šport
Rusi si v zápasoch pomáhali vdychovaním amoniaku, tvrdí nemecký denník Zdroj: sita
MOSKVA / Nemecký bulvárny denník Bild obvinil ruských futbalistov, že si v dueloch vyraďovacej fázy na XXI. majstrovstvách sveta pomáhali užívaním rôznych látok v snahe zlepšiť svoju fyzickú kondíciu. Spomenutý zdroj uvádza, že v priebehu osemfinálového duelu so Španielskom sa na rukách útočníka Arťoma Dziubu objavili viditeľné stopy po injekciách. Ruský medicínsky štáb ale tieto náznaky odmietol.

V prestávke štvrťfinálového stretnutia s Chorvátskom zas Aleksandr Golovin a Iľja Kutepov vdýchli nejakú látku, pravdepodobne amoniak, tvrdí nemeckí denník Bild. Nemeckí novinári zároveň skonštatovali, že amoniak sa nenachádza na zozname zakázaných látok, ale má podobný účinok ako doping. Bild upozornil aj na skvelú fyzickú pripravenosť ruských hráčov, čo podľa neho taktiež môže mať dopingové pozadie. Zdôraznil, že lídrom v počte nabehaných kilometrov v priebehu šampionátu je Rus - Roman Zobnin, ktorý za 510 minút nabehal 64 kilometrov.

"V priebehu majstrovstiev sveta to nebol prvý pokus západných médií obviniť ruských hráčov z dopingu," upozornil web denníka Sport-Express. K celej záležitosti sa napokon vyjadril aj lekár ruského reprezentačného mužstva Eduard Bezuglov. "Išlo o obyčajný amoniakový alkohol, ktorým sa navlhčí vata a z nej sa to následne vdýchne. Tisícky športovcov to robia, aby sa ´nabudili´. Používa sa už desiatky rokov, a to nielen v športe, ale aj v bežnom živote, napríklad, keď niekto stratí vedomie alebo sa cíti slabý. Po tom, ako človek zacíti zápach amoniaku, sa rýchlo preberie. Kúpiť vatu a amoniak môžete v každej lekárni, nemá to nič spoločné s dopingom," skonštatoval Bezuglov.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

09:35 POLICAJTI V AKCII
10:40 POLICAJTI V AKCII
11:40 Profesionáli VIII.
09:25 Simpsonovci XXIV.
09:50 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
10:20 MacGyver
08:45 Nákupné maniačky
10:05 NOVÉ BÝVANIE
11:30 JAG III.
09:20 Malý medvedík
09:45 ZáchranáRik II.
09:50 Kúzlovanie
09:10 Život ryb
10:50 Je prostě báječná
12:30 Power Rangers: Strážci vesmíru