Sagan v najlepšej päťke na OH bude prekvapenie

BRATISLAVA / Štvornásobný majster sveta v horskej cyklistike v disciplíne cross country a tiež štvornásobný celkový víťaz Svetového pohára Nino Schurter neverí v medailové umiestnenie Slováka Petra Sagana v augustových olympijských pretekoch v Riu de Janeiro.

"Sagan je cool a veľmi ho rešpektujem. Zároveň ide o dobrú vec pre náš šport, teším sa, že ho uvidím. Môže ísť dobre, ale nemyslím si, že má šancu na medailu. Navyše, bude štartovať niekde z päťdesiateho miesta. Je to síce rýchly a dosť široký okruh, možno najlepší, kde sa môžete po štarte dostať dopredu zo zadných pozícií, ale aj tak to podľa mňa nezvládne úplne ideálne," povedal 30-ročný Schurter.

Zatiaľ čo Švajčiar sa pripravuje na nedeľňajšie preteky cross country v Novom Meste na Morave v rámci majstrovstiev sveta v horskej cyklistike, Peter Sagan je vo Francúzsku, kde v sobotu vyštartuje do svojej piatej Tour de France. "Nehovorím, že ma Sagan nemôže zdolať. Je to určite úžasný športovec a stále je veľmi rýchly aj na horskom bicykli. Podľa mňa sa však nebude vedieť pretransformovať za takú krátku dobu. Musí sa prispôsobiť úplne inému rytmu, než na aký je zvyknutý na ceste. Aktuálne je na Tour, potom bude mať mesiac na prípravu, ale bez pretekov. Bol by som prekvapený, ak by prišiel do cieľa medzi najlepšími piatimi. V desiatke byť môže, ale na viac to podľa mňa nebude. Všetci sme tu svetoví pretekári. Je nereálne, že niekto len tak príde a bude medzi najlepšími," dodal Schurter.

Necelý mesiac

Slávna Tour de France sa končí 24. júla a preteky cross country horských cyklistov sú v Riu na programe o necelý mesiac 21. augusta. Peter Sagan ako horský cyklista v minulosti triumfoval na majstrovstvách sveta juniorov. Tento rok na ceste ovládol prestížnu jarnú klasiku Okolo Flámska. Už účasťou na dvoch aprílových podujatiach horských bicyklov v rakúskom Grazi a českých Tepliciach naznačil, že zvažuje možnosť krátkodobo sa vrátiť k svojej obľúbenej disciplíne z juniorských čias s prihliadnutím na možnú účasť na OH v Riu. Preteky Grazer Bike Opening po páde nedokončil, ale v Tepliciach si na podujatí Českého pohára vyjazdil solídne štvrté miesto. Bolo to však v konkurencii neporovnateľnej s tou, ktorá sa predstaví na OH v Riu de Janeiro.

Zdroj: sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:50 NA CHALUPE
17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
14:55 Anderssonovci na horách
17:05 Vráť sa mi
19:30 ŽREBOVANIE
16:35 ZÁCHRANÁRI
17:20 ZÁCHRANÁRI
18:05 Hawaii 5.0 IX.
16:45 Hanička a Murko pre najmenších
17:00 Zabi nudu! II.
17:05 Macko Uško
16:25 Angelika
18:25 Cesta za snem
20:15 Za zrcadlem