16°
Konštantín
19.9.2024
Jediný slovenský cestný pretekár Lukáš Kubiš obsadil 29. miesto. Koľko mu chýbalo do víťazstva?

PARÍŽ / Jediný slovenský pretekár v súťaži Lukáš Kubiš obsadil 29. miesto s odstupom +3:42 min. Predbehol ho belgický cyklista Remco Evenepoel, ktorý získal zlato v cestných pretekoch. Striebro získal domáci Valentino Madouas a tretiu priečku obsadil Francúz Christophe Laporte.

Preteky v Paríži mali dĺžku 272,1 a prevažne rovinatý charakter, no s viacerými prejazdmi cez krátke strmé stúpania v úzkych uličkách. Kľúčovým miestom bolo stúpanie na Montmartre, ktoré malo 1 km a priemerný sklon 6,5 percent. Práve pri poslednom prejazde tohto miesta sa Evenepoel odpútal od Madouasa a išiel si zhruba 13 km osamotene po zlato. Štyri kilometre pred cieľom sa ešte zapotil, keď dostal defekt a musel vymeniť bicykel, no to jeho triumfu nezabránilo.