Zatiahnuté
Bratislava
Alfonz
28.1.2023
Petra Vlhová obsadila v slalome v Záhrebe druhé miesto
Zdielať na
Šport

Petra Vlhová obsadila v slalome v Záhrebe druhé miesto

Zdroj: TASR

ZÁHREB / Petra Vlhová skončila v slalome Svetového pohára v Záhrebe druhá.

Za Američankou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 76 stotín. Na treťom mieste skončila Švédka Anna Swennová-Larssonová so stratou 1,21 sekúnd. 

​Shiffrinová triumfovala v Záhrebe po piaty raz a už iba jedno víťazstvo jej chýba k tomu, aby sa dotiahla na ženský rekord Lindsey Vonnovej, ktorá vyhrala 82 pretekov Svetového pohára. Absolútny rekord drží Švéd Ingemar Stenmark, ktorý získal prvé miesto celkovo v 86 pretekoch. "Som veľmi šťastná. Je to neuveriteľné, že som vyhrala piate preteky SP za sebou. Lyžovanie mi teraz prináša veľkú radosť," uviedla v cieľových priestoroch Shiffrinová, ktorá je suverénne na čele celkového poradia Svetového pohára a vedie aj klasifikáciu slalomu.

Vlhová získala v Záhrebe korunu snehovej kráľovnej tri roky za sebou. V stredu bola po prvom kole druhá o 55 stotín za Shiffrinovou, keď sa po výjazde zo strminy nevyhla chybám. V druhom kole predviedla na rozbitej trati dravú jazdu, zvládla aj terénne nerovnosti a posunula sa na druhú priečku. "Bolo to náročné, bolo veľmi teplo. Ja to hodnotím pozitívne. Teším za z druhého miesta. Odstup od Mikaely je trochu väčší, ale ona je v tejto sezóne veľmi silná. Keď sa rozbehne, je veľmi ťažké ju zastaviť. Musím si zanalyzovať obe jazdy a vo štvrtkovom slalome dám do toho všetko," povedala Vlhová.

Súvisiace články