Futbalová reprezentácia už pozná meno svojho trénera

22.10.2018 12:44 Noviny.sk Šport

Futbalová reprezentácia už pozná meno svojho trénera

BRATISLAVA / Novým futbalovým reprezentačným trénerom Slovenska sa stal Pavel Hapal. Ten pre slovenský futbal vôbec nie je cudzí, pri vedení dvadsaťjednotky dostal chlapcov na majstrovstvá Európy. Slovenský futbal tak pozná dokonale.

Mimoriadny výkonný výbor v pondelok rozhodol o novom trénerovi slovenskej futbalovej reprezentácie. Stal sa ním Pavel Hapal, ktorého SFZ oficiálne predstaví v stredu v 24. októbra. Nominácie sa zúčastnilo niekoľko členov, no vo výbore za Hapalu hlasovalo 9 členov z desiatich. Rodák z Čiech dokonale pozná slovenský futbal. Na majstrovstvá Európy dostal aj "dvadsaťjednotku". So Žilinou sa mu podarilo v roku 2010 získať slovenský titul. 

Zmluva s novým trénerom ešte podpísaná nie je, no doba jej predpokladaného trvania áno. "Dĺžka kontraktu bude na jeden kvalifikačný cyklus, v prípade postupu na majstrovstvá Európy z našej strany aj na využitie opcie na ďalší kvalifikačný cyklus," prezradil Ján Kováčik, prezident SFZ. 

Ján Kozák ako tréner rezignoval po zápase Slovenska s Českom. "Verte mi, že som neodišiel preto, že sme prehrali dva zápasy po sebe, s Ukrajinou a Českom. Dočítal som sa dokonca, že som starý a nemám už dosť energie. Po zápase s Českom som celú noc nespal. Pozrel som si dvakrát zápas. Išiel som sa pozrieť, čo robia tí moji chlapci a zistil som, ako chlapci prichádzali z vonku. Strašne ma to zabolelo. Akoby ma niekto opľul, dal mi facku. O desiatej bol tréning a chcel som, aby sa hráči priznali," uviedol Kozák. 

Siedmi hráči tak porušili pravidlá, disciplínu, čo sa Kozáka doslova dotklo. Po medializovaní incidentu sa sedmička hriešnikov postupne verejne ospravedlnila. Išlo o Dúbravku, Šullu, Šatku, Gyömbéra, Škriniara, Lobotku, Weissa. 

Celú tlačovú konferenciu Jána Kozáka, kde hovorí o svojom odchode, si pozrite TU:  

Zdroj: noviny.sk/sfz

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
12:55 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
11:35 Moja mama varí lepšie ako tvoja
12:45 Fakty a fikcie II.
13:45 Fórky, vtipky XXVII.
11:00 Spravodlivosť v krvi VII.
13:00 Dr. House V.
14:00 Stratené duše IV.
12:10 Oskar v balóne
12:30 Rybičky Flip a Flap
12:35 Albert pozná prírodu najlepšie
11:35 O(d)puštění
13:10 Tygří oči
14:55 Rodinná loupež