Úspešní strelci sú doma. Zlatá Štefečeková mala tento rok skvelú žatvu

Úspešní strelci sú doma. Zlatá Štefečeková mala tento rok skvelú žatvu

BRATISLAVA / Slovenskí strelci a ich fanúšikovia si veru právom povzdychli - keby tak táto sezóna bola olympijská. Naši reprezentanti majú totiž fantastické výsledky. K 7 medailám z európskeho šampionátu, pridali v uplynulých dňoch 5 z toho svetového. O polovicu z nich sa postarala Zuzana Rehák Štefečeková.

Najúspešnejšia slovenská výprava v histórii brokovej streľby na majstrovstvách sveta sa v nedeľu skoro ráno vrátila na Slovensko. Síce unavená ale usmiata. "Maximálna spokojnosť. Štyri miesta na olympiádu, dve zlaté medaile, striebro a ešte aj bronz," povedal tréner reprezentácie Branislav Slamka. 

K štyrom medailám z augustových majstrovstiev Európy tentoraz pridala dva tituly svetovej šampiónky. Jej bilancia z vrcholných podujatí je obdivuhodná. "Je to pre mňa určite historický rok, lebo aj čo sa medailí týka, tak som asi takúto žatvu nemala," uviedla Zuzana Rehák Štefečeková

Spolu s Erikom Vargom v disciplíne trap mix navyše tvoria obávanú dvojicu. V tomto roku si pripísali už štvrtý úspech. 

Dá sa povedať, že toľko medailí, koľko získali na tomto svetovom šampionáte a predtým na majstrovstvách Európy sa niekomu nepodarí získať ani počas celej športovej kariéry. Číslo 13 ale ani zďaleka nemusí byť konečné, keďže vrcholné podujatie bude pokračovať ešte aj budúci týždeň a v hre sú ďalší slovenskí pretekári.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:55 Simpsonovci VI.
18:30 Neserte nám pestúnku
18:55 Neserte nám pestúnku
17:30 Súdna sieň
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie
18:15 Rapotáčik
18:25 Máša a medveď I.
18:35 Požiarnik Sam IX.
16:20 Tristan a Isolda
18:35 Anděl v utajení
20:15 Králičí nora