Bývalého zjazdárskeho šampióna zadržali policajti. Bode Miller čelí drogovým obvineniam
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Vodič pod vplyvom drog
IDAHO / Bývalý americký zjazdár Bode Miller skončil v rukách polície v štáte Idaho po incidente, ktorý súvisí s dvoma drogovými priestupkami. 48-ročný olympijský víťaz a štvornásobný majster sveta má podľa médií absolvovať súdne pojednávanie 29. júna.
Zastavili ho pre rýchlu jazdu
Podľa televízie ABC polícia Millera zadržala 6. júna po tom, čo prekročil povolenú rýchlosť pri predbiehaní na diaľnici. Za tento dopravný priestupok dostal pokutu, ktorú na mieste uhradil. Následná kontrola však podľa polície odhalila ďalšie skutočnosti.
Drogy vo vozidle, Miller vinu odmieta
Hliadka mala vo vozidle jeho známeho nájsť malé množstvo konope a fajku, Millerovi mali byť zároveň pripisované halucinogénne huby. Bývalý športovec však akékoľvek vedomé porušenie zákona odmieta.
"Plne sme s políciou spolupracovali. Kamarát mal malé množstvo konope a fajku, o čom som nemal potuchy. Dúfam, že obvinenia z priestupkov budú po preskúmaní faktov stiahnuté," uviedol Miller na sociálnych sieťach. Po zadržaní bol prepustený na slobodu po zaplatení kaucie vo výške 5 000 dolárov.
Prísne drogové zákony v Idahu
Štát Idaho patrí medzi regióny s jednými z najprísnejších drogových zákonov v USA, čo môže mať v prípade preukázania viny výrazný právny dosah.
Legendárna kariéra na svahoch
Bode Miller patrí medzi najúspešnejších zjazdárov histórie. Na olympijských hrách vo Vancouveri 2010 získal zlato v superkombinácii, k čomu pridal tri strieborné a dva bronzové olympijské kovy.
Na majstrovstvách sveta vyhral štyri tituly v rokoch 2003 a 2005, v Svetovom pohári zaznamenal 33 víťazstiev a dvakrát získal celkové prvenstvo. Kariéru ukončil na jeseň 2017.