Emotívne vyjadrenie Markéty VONDROUŠOVEJ
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Wimbledonská šampiónka Markéta Vondroušová zverejnila na sociálnej sieti Instagram odkaz. Reagovala ním na tvrdý verdikt nezávislého tribunálu, ktorý jej kvôli odmietnutiu dopingovej skúšky z vlaňajšieho decembra udelil štvorročný zákaz činnosti.
Markéta Vondroušová
"Nikdy by mi nenapadlo, že budem niečo také písať. A úprimne by som nepriala nikomu to, čím som si prechádzala posledné mesiace. Každé ráno som sa budila s neistotou, strachom a pocitom, že strácam kontrolu nad vlastným životom. Je to niečo, čo sa dá slovami iba ťažko popísať. Bola to neuveriteľne vyčerpávajúca a bolestivá doba, ktorá ma zasiahla hlbšie, než by som si kedy dokázala predstaviť," napísala na Instagrame.
"Tenis je celý môj život, dala som mu všetko. Tri dni po incidente som sa testovala a výsledok bol negatívny ako každý test v mojom živote," uviedla.
Wimbledonská víťazka z roku 2023 odmietla minulý rok v decembri neohlásený odber vzorky v neskorých večerných hodinách. Odmietnutie zdôvodnila strachom z cudzieho človeka pri dverách vo večernom čase. Spomenula pritom zážitok ďalšej českej tenistky Petry Kvitovej, ktorú v roku 2016 napadol muž nožom.
Vondroušová dostala za odmietnutie mimosúťažnej kontroly rovnaký trest, aký by mala v prípade pozitívneho dopingového testu.