Jasno
13°
Bratislava
Jaroslava
26.4.2026
Zápas Slovákov a Fínov rozhodlo až predĺženie
Zdielať na

Zápas Slovákov a Fínov rozhodlo až predĺženie

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala s fínskym výberom 4:5 pp. Na štadióne bolo viac ako 6000 fanúšikov.

Slovenskí hokejisti utrpeli svoju prvú prehru na domácich MS do 18 rokov. Vo svojom treťom dueli A-skupiny podľahli v Trenčíne rovesníkom z Fínska 4:5 po predĺžení.

Fíni sa dostali na čelo tabuľky s 8 bodmi, slovenský výber má na konte 7 bodov a patrí mu 2. miesto.

Slováci mali vynikajúci vstup do zápasu a Fínom robili v prvom dejstve značné problémy napádaním. Súpera jednoznačne prestrieľali (14:3) a išli do vedenia vďaka Kazdovi.

Prostredná časť priniesla až šesť gólov, no výsledkom bolo naďalej vedenie 4:3. Slováci by v prípade triumfu mali istotu postupu z 1. miesta, no náskok neudržali a podľahli svojmu súperovi v predĺžení.

Slovákov čaká ďalší zápas v Trenčíne v pondelok 27. apríla o 18.00 h proti Lotyšsku.

Zdielať na