Skoro jasno
14°
Bratislava
Svetlana
15.3.2026
Mikaela SHIFFRIN je slalomovou kráľovnou sezóny
Zdielať na

Mikaela SHIFFRIN je slalomovou kráľovnou sezóny

Mikaela Shiffrin

Zdroj: TASR/AP

Americká lyžiarska superstar Mikaela Shiffrin vybojovala vo švédskom Åre ďalšie prvenstvo. Pripísala si ôsme víťazstvo v slalome v tejto sezóne z deviatich štartov. Malý krištáľový glóbus za najtočivejšiu disciplínu je v najlepších rukách.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrin vyhrala nedeľňajší slalom Svetového pohára vo Švédsku. Líderka celkového poradia predstihla vo švédskom stredisku o 94 stotín Nemku Emmu Aicher a slávila rekordný 109. triumf v prestížnom seriáli. Tretia skončila so stratou sekundy Švajčiarka Wendy Holdener.

Shiffrin, ktorá má už istý malý glóbus za slalom, predviedla v 1. kole dynamickú jazdu a usadila sa na čele o 51 stotín pred Aicher. V druhom kole dosiahla tretí najrýchlejší čas a tešila sa zo 72. víťazstva v slalome v SP, už ôsmeho v tejto sezóne

Skvelo zajazdila aj Martina DubovskáČeška sa vďaka najrýchlejšiemu 2. kolu posunula z 27. priečky na 11. pozíciu. Pozrite si VIDEO:

Zdielať na

Najčítanejšie