Brazília má olympijského víťaza v lyžovaní. BRAATHEN je zlatý!
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: TASR/AP
Brazílčan Lucas Pinheiro Braathen vybojoval v dnešnom obrovskom slalome v talianskom Bormiu senzačné zlato. Nechal za sebou dvoch Švajčiarov - Marca Odermatta a Loica Meillarda.
Lucas Pinheiro Braathen
Brazílsky lyžiar Lucas Pinheiro Braathen sa stal víťazom obrovského slalomu na zimných olympijských hrách 2026.
Dvadsaťpäťročný Nór reprezentujúci Brazíliu potvrdil pozíciu lídra z prvého kola, pred druhým Švajčiarom Marcom Odermattom triumfoval o 58 stotín sekundy. Bronz si vybojoval jeho krajan Loic Meillard (+1,17 s). Jediný slovenský zástupca na štarte Andreas Žampa sa umiestnil na 21. pozícii (+3,44).