Zatiahnuté
Bratislava
Marcel
20.4.2024
Tenisti Slovenska postúpili na finálový turnaj, v Davis Cupe zdolali Srbsko
Zdielať na

Tenisti Slovenska postúpili na finálový turnaj, v Davis Cupe zdolali Srbsko

Zdroj: TASR

KRALJEVO / Slovenskí tenisti postúpili prvýkrát do skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára. V kvalifikačnom dueli vyhrali na antuke v Kraljeve nad domácim Srbskom 4:0. O rozhodujúci tretí bod sa zaslúžili Igor Zelenay s Lukášom Kleinom, ktorí v sobotňajšej štvorhre zdolali pár Nikola Čačič, Miomir Kecmanovič 7:6 (4), 6:3. Záverečný bod pridal Lukáš Pokorný, ktorý viedol nad Laslom Djerem 4:3, keď jeho súper zápas skrečoval pre zranenie.

Slováci položili základ úspechu už v úvodných piatkových dvojhrách. Klein zvíťazil nad Miomirom Kecmanovičom 7:6 (2), 6:2 a druhý bod pridal Alex Molčan po triumfe 4:6, 6:2, 6:0 nad Dušanom Lajovičom. V septembrovej skupinovej fáze finálového turnaja sa predstaví 16 tímov, ktoré rozdelia do štyroch skupín. Najlepšie dva z každej z nich postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v španielskej Malage.

​Slovensko dosiahlo na pôde Srbska jedno z najcennejších víťazstiev v daviscupovej histórii. Balkánsky tím bol vlani až v semifinále prestížnej súťaže, v ktorom nevyužil tri mečbaly. Napriek neúčasti svetovej jednotky Novaka Djokoviča bol v Kraljeve favoritom, no v hale Ibar ťahal po prvý raz za kratší koniec.

Srbsko - SLOVENSKO 0:4

Miomir Kecmanovič - Lukáš Klein 6:7 (2), 2:6
Dušan Lajovič - Alex Molčan 6:4, 2:6, 0:6
Nikola Čačič, Kecmanovič - Igor Zelenay, Klein 6:7 (4), 3:6

Lukáš Pokorný - Laslo Djere 4:3 - skreč