Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Slovensko hrá s Argentínou 1:1, Hrunčáková zdolala Podoroskú
Zdielať na
Tenis

Slovensko hrá s Argentínou 1:1, Hrunčáková zdolala Podoroskú

BRATISLAVA / Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni duelu o účasť vo svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej s Argentínou 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarala Viktória Hrunčáková, ktorá zdolala argentínsku jednotku Nadiu Podoroskú 3:6, 6:3, 6:3.

Slovenská dvojka v prvom sete držala so súperkou krok do stavu 3:3, ďalšie tri gemy sa stali korisťou semifinalistky Roland Garros z roku 2020. Podoroská hrala rýchlo, kvalitne podávala, jej údery mali optimálnu dĺžku. Hrunčáková sa snažila Argentínčanku pretlačiť v dlhých výmenách, no nevyhla sa nevynúteným chybám.

Hneď na začiatku druhého dejstva Slovenka po druhý raz v zápase stratila servis, v ďalších minútach sa však rozohrala k výbornému výkonu. Pridala na agresivite, začali jej vychádzať returny a otočila na 4:1. V deviatom geme premenila druhý setbal a vynútila si rozhodujúce dejstvo. V ňom bola kľúčová hra za stavu 2:3, v ktorej Hrunčáková odvrátila dva brejkbaly. V Tildenovom geme čistou hrou zobrala Podoroskej podanie a zápas už dotiahla do úspešného konca. V deviatej hre premenila hneď prvý mečbal.

        duel o účasť vo svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej:
        SLOVENSKO - Argentína 1:1 po prvom dni
        Anna Karolína Schmiedlová - Julia Rierová 5:7, 5:7
        Viktória Hrunčáková - Nadia Podoroská 3:6, 6:3, 6:3

Súvisiace články