12°
20.4.2024
Fed Cup: Po prvom dni nerozhodne, Šrámkovej víťazný debut

FORLI / Debutujúca dvojka hostiek Rebecca Šramková značne nečakane zvíťazila za 121 minút 2:6, 6:3, 6:4 nad jednotkou domácich Sarou Erraniovou v záverečnej druhej dvojhre vstupného dňa víkendového stretnutia Taliansko - Slovensko vo Forli v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2017 tenisových reprezentačných družstiev žien.

Vyrovnala tým na 1:1 pred nedeľou. Bol to premiérový vzájomný súboj Šramkovej s 29-ročnou finalistkou parížskeho antukového grandslamového Roland Garros 2012 a niekdajšou členkou Top 5 Erraniovou, aktuálne 49. v počítačovom poradí.

Talianky viedli na antuke v hale PalaGalassi 1:0, keď ich dvojka Francesca Schiavoneová na úvod sobotňajšieho programu za 80 minút zdolala náhradnú singlovú jednotku zostavy SR Karolínu Schmiedlovú 6:3, 6:1. Schmiedlová minimálne na sobotu zastúpila zdravotne indisponovanú Janu Čepelovú. V nedeľu od 13.00 h sa postupne uskutočnia dve dvojhry a štvorhra.

TALIANSKO - SLOVENSKO 1:1 po sobotňajších dvojhrách