Jasno
16°
Bratislava
Xénia
2.6.2023
Cibulková potrebovala päť mečbalov na postup do 3. kola
Zdielať na

Cibulková potrebovala päť mečbalov na postup do 3. kola

MELBOURNE / Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvládla aj svoj druhý zápas na tohtoročnom Australian Open v Melbourne a už je v 3. kole.

Na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny v 2. kole dvojhry Cibulková nasadená ako šiesta zdolala Chsieh Su-wej z Taiwanu za 103 minút 6:4, 7:6 (8). Nebolo to bez komplikácií. V druhom sete 27-ročná Slovenka viedla už 5:2, ale nakoniec musela do tajbrejku, kde využila v sumáre celého zápasu piaty mečbal. Za stavu 7:8 odvrátila setbal.

"Mám trochu zmiešané pocity. Väčšinu zápasu som mala pod kontrolou, ale na konci súperka predviedla pár skvelých úderov. Nemôžem povedať, že som znervóznela, ale akoby som trochu prišla o herný koncept. Na konci som však bola silná a mentálne to zvládla. Pri tých mečbaloch ona zahrala veľmi dobre, uvoľnene. Som rada, že som už v treťom kole a verím, že sa ešte môžem zlepšiť," uviedla Dominika Cibulková v prvom pozápasovom interview ešte na kurte.

Vo vyrovnanom stretnutí Cibulková mierne zaostala v štatistike víťazných úderov (28:30), v nevynútených chybách nastala remíza (29:29). Na jednotlivé fiftíny celkovo to bolo 81:72 v prospech víťazky. Slovenská hráčka vzala celkovo štyri razy podanie súperke, o svoj servis prišla trikrát. Súperkou Cibulkovej v súboji o postup do osemfinále bude Ruska Jekaterina Makarovová, semifinalistka AO z roku 2015. Nasadená tridsiatka žrebu Makarovová v zápase 2. kola vyťažila aj zo skreču Talianky Sary Erraniovej za stavu 6:2 a 3:2. "Musím sa dobre pripraviť. Makarovová vie zahrať veľmi dobre, čo platí najmä o tomto turnaji v Melbourne," pripomenula Cibulková pred súbojom v 3. kole.

Dvojhra žien - 2. kolo:
Dominika Cibulková (SR-6) - Chsieh Su-wej (Taiw.) 6:4, 7:6 (8) za 103 minút

Už prvý gem naznačil veľký boj, keď Cibulková potrebovala štyri výhody na potvrdenie svojho podania. Slovenka ako prvá prišla o servis na 1:2, ale sériou troch gemov otočila na 4:2. Nebol to ešte rozhodujúci náskok v prvom sete, lebo Chsieh dorovnala na 4:4. Vzápätí dala Slovenka na 5:4. V desiatom geme Cibulková vzala po tretí raz podanie svojej súperke, keď premenila tretí setbal víťazným forhendovým volejom. V druhom dejstve to bolo vyrovnané do stavu 2:2. Potom svetová šestka Cibulková sériou troch "čistých hier" odskočila na 5:2 a na dvorci v tej fáze kraľovala. Siedmy gem Cibulková zakončila tromi forhendovými "winnermi", lenže koniec sa ešte neblížil. Skúsená Taiwančanka znížila na 3:5 a po dvoch odvrátených mečbaloch vzala Cibulkovej podanie na 4:5. Slovenka jej pomohla chybami z forhendu. Napokon záhadu druhého setu rozlúštil až tajbrejk. Cibulková v jeho úvode viedla 2:0, ale bolo aj 2:3 a 3:4 z jej pohľadu. Za stavu 6:5 sa favoritke ponúkol tretí mečbal, ale bekhendová vynútená chyba znamenala 6:6 a striedanie strán. Situácia sa zopakovala aj za stavu 7:6, ibaže tento mečbal už nemala Slovenka pri svojom podaní. Chsieh ešte otočila na 8:7, ale záver patril Cibulkovej. Pri piatom mečbale Taiwančanka poslala relatívne ľahký forhendový volej za základnú čiaru.

Súvisiace články