Žofia
15.5.2024
Hantuchová zbožňuje Pattayu! Opäť si zahrá finále

Zdroj: sita, Hantuchová

PATTAYA / Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v sobotňajšom semifinále dvojhry na turnaji WTA International v thajskej Pattayi nad Marinou Erakovicovou z Nového Zélandu po tuhom boji za 167 minút 4:6, 6:3, 7:6 (3).

Postupujúca na šestnástu finálovú miestenku v kariére premenila druhý mečbal, v desiatej hre tretieho setu odvrátila dva mečbaly súperky.

Súperkou 31-ročnej popradskej rodáčky, 73. vo svetovom rebríčku, v nedeľňajšom finále bude úspešnejšia z neskoršieho semifinále Mónica Puigová (Portor.-7) - Ajla Tomljanovičová (Chor.). Proti 26-ročnej Erakovicovej nastúpila Hantuchová piatykrát v kariére, do soboty mali súperky vyrovnanú bilanciu 2:2. Naposledy vlani na tvrdom povrchu v Paríži Slovenka zvíťazila po skreči Novozélanďanky.

Zverenkyňa Carlosa Rodrígueza Hantuchová hrá v Pattayi štvrtý raz. V sezónach 2011 a 2012 získala na tomto podujatí titul, v roku 2013 sa lúčila v osemfinále. Má teda miestnu zápasovú bilanciu 15:1. Aktuálne má istotu 180 bodov do hodnotenia a prémie 21 400 amerických dolárov.

Držiteľka 6 singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Hantuchová je vo finále premiérovo od triumfu v Birminghame v júni 2013.

Dvojhra - semifinále:

Daniela Hantuchová (SR) - Marina Erakovicová (N. Zél.) 4:6, 6:3, 7:6 (3) za 167 minút