24°
Gertrúda
19.5.2024
Australian open: V stredu štyri neúspechy Slovákov

MELBOURNE / Slovenský tenis po dokonalých prvých dvoch dňoch zostal v stredu na grandslamových Australian Open v Melbourne bez víťazstva, hoci mal štyri šance.

V 2. kole dvojhry neuspeli Martin Kližan, Lukáš Lacko, Magdaléna Rybáriková ani Karolína Schmiedlová. Každý z nich získal prémiu 60 000 AUD brutto.

Vo štvrtok budú v rovnakej fáze singlovej súťaže žien zo SR hrať obhajkyňa finálovej účasti Dominika Cibulková proti Bulharke Cvetane Pironkovovej a semifinalistka edície 2008 Daniela Hantuchová so Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou.

Kližan nasadený ako tridsiaty druhý po 151 minútach odstúpil za stavu 6:4, 6:7 (4), 4:6, 0:1 zo súboja s Portugalčanom Joaom Sousom. Lacko prehral s jasne favorizovaným Bulharom Grigorom Dimitrovom, desiatkou "pavúka", za 169 minút dôstojne 3:6, 7:6 (10), 3:6, 3:6. Rybáriková uhrala proti Číňanke Šuaj Pcheng nasadenej ako dvadsiatej prvej len dva gemy - za 70 minút 1:6, 1:6. Schmiedlová viedla nad kazašskou tridsaťjednotkou podujatia Zarinou Dijasovou 2:0 v rozhodujúcom sete, napokon "padla" za 160 minút tesne 6:3, 2:6, 6:8.