Skoro jasno
16°
Bratislava
Marcel
20.4.2025
Peter Velits po zlomenine kľúčnej kosti už trénuje
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Ostatné

Peter Velits po zlomenine kľúčnej kosti už trénuje

Člen amerického tímu Pro Tour HTC-Columbia

Nútenú pauzu mal od začiatku júna po tom, keď si na pretekoch Critérium du Dauphiné Libére po páde zlomil kľúčnu kosť a tým sa pripravil o účasť na nadchádzajúcom 97. ročníku Tour de France (3. – 25. júla).

"Prvý hodinový tréning na trase v okolí Púchova som absolvoval v utorok na horskom bicykli s odpruženými vidlicami, aby som trochu tlmil nerovnosť terénu," povedal Peter Velits a dodal: "Bandáž zo zlomenej kľúčnej kosti mám už dole. Kto by nevedel, že som bol zranený, už by nič na mne nevidel. Spolu s bratom Martinom a kolegom z tímu Čechom Františkom Raboňom pripravujeme od 12. júla sústredenie vo vysokohorskom prostredí v švajčiarskom St. Moritzi. Náklady si hradíme sami."

Na prvých pretekoch by mal Peter Velits štartovať na Okolo Poľska (1. - 7. augusta). Na toto podujatie seriálu Pro Tour je nominovaný aj ďalší Slovák v profesionálnom pelotóne Peter Sagan z talianskeho tímu Liquigas-Doimo. Obaja Slováci tak po prvý raz v tomto roku budú spolu súťažiť na jedných pretekoch.

Zdielať na

Súvisiace články