Paulína Fialková tretia v stíhacích pretekoch v Pokljuke, víťazkou Mäkäräinenová

Paulína Fialková tretia v stíhacích pretekoch v Pokljuke, víťazkou Mäkäräinenová

POKLJUKA / Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila tretie miesto v úvodných stíhacích pretekoch žien v novej sezóne Svetového pohára v slovinskej Pokljuke. Z víťazstva sa tešila Kaisa Mäkäräinenová keď zvíťazila s náskokom 41,3 s pred Taliankou Dorotheou Wiererovou. Tridsaťpäťročná Fínka si pripísala na svoje konto 25. víťazstvo v pretekoch o krištáľové glóbusy a patrí jej aj druhé miesto v celkovom poradí hodnotenia SP. Na čele poradia sa udržala Wiererová s náskokom 13 bodov.

Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková na strelnici ani raz neminula a za víťazkou zaostala o 59,2 sekundy. Pre zverenku Anny Murínovej a Martina Bajčičáka je to ďalší výborný výsledok po štvrtom mieste vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 15 km a šiestom mieste v sobotňajších rýchlostných pretekoch na 7,5 km. Pre Fialkovú ide o druhý najlepší individuálny výsledok v kariére. Lepšia bola iba v záverečnom podujatí vlaňajšej sezóny, keď v pretekoch s hromadným štartom v ruskom Ťumeni obsadila druhé miesto. V celkovom poradí SP jej patrí skvelé tretie miesto so ziskom 129 bodov.

"Veľmi sa z toho teším, že to tu padlo aj na 'bedňu', keďže som bola v uplynulých dňoch veľmi blízko. Podmienky boli výborné, vietor vôbec nefúkal. Na Vittoziovú som si v závere verila a nakoniec som jej to nedarovala. Verila som v tento úspech. Športovec musí mať sebavedomie. Keby som si neverila, preteky by som už vopred prehrala. Teší ma forma, je skvelá. Uvidíme, ako dlho vydrží," povedala Fialková po pretekoch pre RTVS. "Čo sa týka ďalších pretekov, treba sa držať pri zemi. Keď človek 'uletí' na výsledku, poľaví potom v koncentrácii a tá je v tomto športe veľmi dôležitá. Tieto výsledky sú pekné, no už zajtra budú minulosťou," dodala Fialková na záver rozhovoru.

"K dnešnému výkonu Paulíny sa dá povedať iba toľko, že bol super. Vedela som, že bude musieť skvelo zastrieľať, lebo ostatné dievčatá triafali vynikajúco. Nakoniec z toho boli štyri nuly, čo ma veľmi potešilo, lebo nestáva sa to často. Dohodli sme sa, že sa budeme pretekať až po dvoch 'ležkách'. Paulína sa udržala po dvoch nulách medzi vedúcimi pretekárkami. Bolo dôležité, že jej neušli. To sme splnili a potom sme čakali, ako dopadnú 'stojky'. Nakoniec to dopadlo naozaj super. Verím, že forma jej vydrží, čo najdlhšie. Uvidíme, aké budú podmienky počas ďalších pretekov v Hochfilzene. Momentálne tam majú problémy so snehom," uviedla Fialkovej trénerka Anna Murínová pre RTVS.

Prvú položku zvládli Mäkäräinenová a Wiererová bez zaváhania. Fialková rovnako nezaváhala a po prvej streľbe jej patrilo priebežné štvrté miesto so stratou viac ako 47 s na vedúcu Fínku. Aj druhá 'stojka' vyšla Mäkäräinenovej a Wiererovej bezchybne. Fialková strieľala naďalej suverénne a po druhej položke si udržala štvrtú pozíciu, strata na prvú narástla na takmer 50 s. Ani na tretej položke obe líderky nezaváhali, Mäkäräinenová si udržiavala konštantný náskok pred druhou Wiererovou. Fialková takisto pokračovala v bezchybnej streľbe a naďalej bojovala o umiestnenie na pódiu. Po štvrtej bezchybnej položke si Fínka išla po ďalšie víťazstvo v SP. Wiererová napodobnila svoju súperku, no strata na líderku bola príliš veľká. Priebežne tretia Vittozziová a štvrtá Fialková nezaváhali a v záverečnom okruhu bojovali o tretie miesto. Ešte pred cieľovou rovinkou ušla Slovenka svojej súperke a došla si po druhé pódiové umiestnenie v kariére.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová obsadila 36. miesto. Na strelnici urobila 4 chyby, dve na 'ležke' a dve na 'stojke.

Výsledky - SP 2018/2019 v biatlone - Pokljuka (Slovin.) - nedeľa:

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 29:16,9 min (0), 2. Dorothea Wiererová (Tal.) +41,3 s (0), 3. Paulína Fialková (SR) +59,2 (0), 4. Lisa Vittozziová (Tal.) +1:01,5 (0), 5. Marte Olsbuová-Roiselanová (Nór.) + 1:22,1 (1), 6. Clare Eganová (USA) +1:22,4 (1).... 36. Anastasia Kuzminová (SR) +3:25,8 (4)

Zdroj: noviny.sk/SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
17:00 NOVINY O 17:00
17:50 Súdna sieň
16:05 Simpsonovci XXII.
16:35 Simpsonovci XXII.
17:05 Profesionáli III.
16:00 Vtierka Castle III.
17:00 Amerika má talent XII.
19:00 Slobodní so záväzkami
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
16:45 Okido I.
15:30 Rodinné pouto
17:10 Lásce v patách
18:45 Království surikat: Příběh začíná