19.4.2024
Slovenskí hokejbalisti to dokázali! Zdolali Kanadu a majú zlatý hetrik

Zdroj: youtube/reprofoto

PARDUBICE / Slovenskí hokejbalisti porazili v nervy drásajúcom zápase Kanadu 6:4 a po tretíkrát si z Majstrovstiev sveta odnášajú najvzácnejší kov.

Slovenskí hokejbaloví reprezentanti skompletizovali zlatý hetrik z majstrovstiev sveta. V sobotňajšom finále na svetovom šampionáte v
Pardubiciach zdolali výber Kanady 5:4 a obhájili zlato z predchádzajúcich dvoch MS. Slováci už v prvej minúte získali dvojgólové vedenie, neskôr vyhrávali aj 3:0, no súper potom otočil na 4:3 vo svoj prospech. Na 4:4 vyrovnal v 29. minúte Milan Rampáček, víťazný gól dosiahol v 44. minúte Patrik Svitana a poistku pridal do prázdnej bránky súpera Michal Hrivnák.

Bronz si vybojovali domáci Česi triumfom nad Grékmi 4:3.

Kanada je stále najúspešnejšou krajinou v histórii hokejbalových MS, na svojom konte má 5 zlatých, tri strieborné a dve bronzové medaily. Slovenské družstvo má bilanciu 4 - 2 - 6, najcennejší kov získalo na ostatných troch svetových šampionátoch a ako jediná krajina má medailu
z každých MS v histórii, ktorá sa píše od roku 1996.

Zostava dnešného zápasu:

Slovensko: Petrík (Mišovec) – Minárik, Káčer, Titka, Blahút, Bujdák, Zelenka, Tupý, Dejneka – Rampáček, Martinusík, Kollár, Hrivnák, Beniač, Maděra, Oravec, Teplický, Slovák, Škultéty, Lipták, Svitana, Božík, Piják

Kanada: Barlow (Flores) – Azevedo, Babij, Fortier, Kastes, Marshall, O'Keefe, Szolga, Wild, B. Yetman – D'Abadie, Dentremont, Escott, Gingera, Du. Kelly, Dy. Kelly, Laurencelle, Marchuk, Martel, Merasty, Power, Reid, N. Yetman