23°
Gertrúda
19.5.2024
Zlato pre Vadovičovú. V Riu uspeli aj Kánová a Riapoš

RIO DE JANEIRO / Reprezentantka v športovej streľbe zdravotne znevýhodnených Veronika Vadovičová získala pre Slovensko prvú medailu na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro a hneď zlatú.

V štvrtkovom finále súťaže žien vo vzduchovej puške 40 v stoji zvíťazila pred obhajkyňou prvenstva z Londýna 2012 a najlepšou z kvalifikácie Cchuej-pching Čang z Číny. Vadovičová v tejto disciplíne triumfovala na PH 2008 v Pekingu.

Vo štvrtok predpoludním sa Slovákom darilo aj v stolnom tenise, keď svoje zápasy zvládli Alena Kánová aj Ján Riapoš. Duel nevyšiel Rastislavovi Revúckemu.

Zrakovo znevýhodnená plavkyňa Karina Petrikovičová obsadila v III. rozplavbe na 100 m motýlik kategórie S12 šieste miesto, nepostúpila do finále a v celkovom hodnotení obsadila 18. pozíciu.

ŠPORTOVÁ STREĽBA
ŽENY
vzduchová puška 40 v stoji - finále: 1. Veronika Vadovičová (SR) 207,8 bodu, 2. Cchuej-pching Čang 206,3, 3. Jen Ja-pching (obe Čína) 183,6