17°
Lesana
5.5.2024
Woods (36) ako prvý golfista zarobil 100 miliónov USD

Vďaka tretiemu miestu na turnaji Deutsche Bank Championship sa stal Tiger Woods prvým golfistom v histórii, ktorý na oficiálnych odmenách zarobil na PGA Tour viac ako 100 miliónov dolárov. Bývalá svetová jednotka má po pondelku na konte 100,350.700 dolárov.

Tridsaťšesťročný Woods si tak poistil suverénny prvé miesto v historickom rebríčku pred Phil Mickelson, ktorý si zarobil 66,805.498 dolárov. "Samozrejme tomu pomohlo navýšenie dotácií. Vyhral som síce menej turnajov ako Sam Snead, ale ten bol v inej ére," uviedol Woods.

Snead, ktorý vyhral rekordných 82 turnajov PGA, si v kariére, ktorú začal v roku 1937, zarobil len 620.126 dolárov. Jeho najvyššia prémií bolo 28.000 dolárov za druhé miesto v Milwaukee v roku 1968.

Woods druhý v počte vyhratých turnajov

Woods je v počte vyhratých turnajov na druhom mieste rebríčka sa 74 titulmi, pričom jeho priemerný zisk zo 277 štartov je 362.276,89 dolára. "Podarilo sa mi štart kariéry, čoskoro som získal niekoľko titulov na major. Teraz zažívame zvýšený záujem o golf, je tu veľa mladých," uviedol Američan.

Tiger stále v hre o bonus

Woods zostáva po dobrom výkone v Nortonu v boji o desaťmiliónová bonus pre víťaza FedExCupu, ktorý v kariére získal už dvakrát. Tieto prémie pritom nie sú v oficiálnych rebríčkoch prize money zahrnuté, rovnako ako stovky miliónov dolárov, ktoré si slávny golfista zarobil na sponzorských zmluvách.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.