Oblačno
18°
Bratislava
Júlia, Juliana
22.5.2024
Počas MS 2024 v Ostrave nasadia stovky policajtov, parkovanie bude obmedzené
Zdielať na

Počas MS 2024 v Ostrave nasadia stovky policajtov, parkovanie bude obmedzené

MS v hokeji na JOJke

OSTRAVA / V Ostrave budú počas hokejových MS v nasadení stovky policajtov, ktorí budú dozerať na bezpečnosť a plynulosť dopravy. Šampionát odštartuje 10. mája a v ostravskej B-skupine sa predstaví aj slovenská reprezentácia. Organizátori a vedenie mesta predstavili v stredu bezpečnostné opatrenia počas turnaja. Fanúšikovia by podľa nich nemali autom jazdiť až k štadiónu, ale využívať MHD. Polícia tiež upozornila na priekupníkov so vstupenkami, informuje spravodajkyňa TASR.

"Chcel by som apelovať na všetkých fanúšikov, aby v maximálnej možnej miere obmedzili svoju túžbu prísť autom až k aréne," zdôraznil Vlastimil Vojta z organizačného výboru. Parkovanie tam bude obmedzené, pretože na oboch parkoviskách pri štadióne vznikne zóna pre fanúšikov.

Vojta odporučil ľuďom využiť centrálne parkoviská, ktoré budú na uliciach Vítkovická, Ruská a Závodná, odkiaľ môžu pokračovať mestskou hromadnou dopravou. "Je to veľký komfort, záchytné parkoviská nie sú vôbec ďaleko, MHD v Ostrave funguje skvele," dodal.

Špeciálny hokejový lístok

Fanúšikovia tiež môžu využiť špeciálny hokejový lístok. Ako spresnila hovorkyňa ostravského dopravného podniku Tereza Šnoblová, bude stáť 250 korún (približne desať eur), platiť bude sedem dní a ľudia si ho budú môcť kúpiť v aplikácii Moje DPO. Dodala, že okrem posilnených električkových liniek bude fungovať aj špeciálna linka X, ktorá pôjde z vlakovej stanice k aréne a posilnená bude aj autobusová linka Airport Express na letisko.

Podľa riaditeľa krajskej polície Tomáša Kužela budú na bezpečnosť v meste počas šampionátu dozerať nižšie stovky policajtov vrátane špeciálnych tímov a policajtov s dlhými zbraňami. V pohotovosti bude aj špeciálna hasičská jednotka a tímy záchranárov.

Problém s priekupníctvom vstupeniek

Kužela tiež upozornil na problém s priekupníctvom vstupeniek, s ktorým už majú skúsenosti z predchádzajúceho konania šampionátu, keď podľa jeho slov dochádzalo k falšovaniu či zdvojovaniu lístkov. Na tohtoročných vstupenkách sú preto QR kódy a ďalšie prvky, ktoré podľa neho falšovanie skomplikujú. Ľuďom odporučil, aby vstupenky kupovali len cez troch oficiálnych predajcov.

Svetový šampionát sa v Česku uskutoční jedenásty raz. Od 10. do 26. mája zabojuje o medaily 16 najlepších tímov na štadiónoch v Prahe a v Ostrave, rovnako ako v rokoch 2004 a 2015.

Súvisiace články