Oblačno
20°
Bratislava
Júlia, Juliana
22.5.2024
MS 2024: Cehlárik sa teší na zápasy proti Čechom: "Som plný energie"
Zdielať na

MS 2024: Cehlárik sa teší na zápasy proti Čechom: "Som plný energie"

BRATISLAVA / Kvalita kádra slovenských hokejistov naberá pred štartom MS v Česku (10. - 26. mája) na kvalite. V utorok 23. apríla sa na zraze objavili aj Peter Cehlárik a Marek Hrivík, ktorého ešte limituje zranenie. O týždeň sa k tímu pripoja aj hráči z NHL a Cehlárik verí, že na šampionáte budú mať Slováci silný tím.

​Dvadsaťosemročný krídelník sa teší na zápasy proti Česku, ktoré odohrajú Slováci v piatok v Trenčíne a v sobotu v Bratislave. "Minulý pondelok som bol na ľade aj s Marekom. Som plný energie a teším sa. Sám sa potrebujem dostať do kondície a verím, že mi pomôžu tieto zápasy."

Hrivík zrejme oba duely vynechá. "Trénovali sme spolu a asi ho to ešte limituje, ale máme ešte dosť času. Neviem, aké to je vážne," dodal Cehlárik na adresu spoluhráča.

​Po zápasoch s Čechmi sa k tímu pripojí pätica Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Pavol Regenda, Tomáš Tatar a Martin Pospíšil. "Veľmi ma to teší, lebo sme nemali dlho toľko hviezd z NHL. Každý tím na turnaji bude mať to najlepšie a teším sa na to. Teší ma, že chalani sú zdraví a že majú záujem prísť. Každý jeden má veľkú kvalitu a verím, že budeme mať silný tím na MS," dodal Cehlárik. Zvedavý je najmä na mladíkov Nemca a Slafkovského: "Neboli sme dlhšie spolu a nie sme ani v takom častom kontakte, som zvedavý na nich ako vyzerajú."

Hráči z NHL by mali nastúpiť v zápase v Žiline proti Poľsku, teda v Cehlárikovom rodnom meste. "Teším sa, že Vlci postúpili do extraligy. Ale som rád, že budeme v Žiline aj trénovať v týždni a bude to zábava hrať doma tak ako vlani."

Súvisiace články