Lea
29.4.2024
Slafkovský si v kanadskom derby s Torontom pripísal dve asistencie. Montrealu jeho body ale nestačili

Zdroj: TASR

NEW YORK / Hokejisti Montrealu prehrali doma v noci na nedeľu (10. 3.) v derby s Torontom 2:3. Slovenský útočník Juraj Slafkovský si pripísal dve asistencie, na konte ich má v tejto sezóne už 20. Pre zranenie nedohral duel obranca Tampy Bay Erik Černák, ktorý za pomoci spoluhráčov opustil ľadovú plochu v poslednej minúte druhej tretiny. Jeho tím zdolal Philadelphiu vysoko 7:0.

Slafkovský odohral v prvom útoku Canadiens 21:23 min a zaznamenal aj tri strely na bránu a päť "hitov." V štatistike plus-mínus mal na konte plus jeden bod a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. Montrealu patrí 14. priečka vo Východnej konferencii, Toronto je piate.

​Černák nastúpil v druhej obrane Lightning, odohral 12 a pol minúty, ale 42 sekúnd pred druhou sirénou odišiel do šatne a do zápasu sa nevrátil. Po nevinnom strete s Owenom Tippettom si držal pravú nohu a z ľadu mu museli pomôcť spoluhráči. Tréner “bleskov” Jon Cooper nemal po zápase detailné informácie o zranení Černáka. Čisté konto vychytal Andrej Vasilevskij, obranca Darren Raddych nazbieral päť asistencií a vyrovnal klubový rekord.

Šimon Nemec sa predstavil v tretej obrane New Jersey, Devils však doma nestačili na Carolinu 2:4. Nemec bol s časom 21:22 druhý najvyťažovanejší obranca “diablov”, ale nebodoval. Zaznamenal dve trestné minúty za hrubosť, keď sa dostal do šarvátky s Martinom Nečasom a mal jeden hit.