Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Hral za Slovan v NHL, reprezentoval na olympijských hrách. Bakoš mieri na Spiš
Zdielať na
Hokej

Hral za Slovan v NHL, reprezentoval na olympijských hrách. Bakoš mieri na Spiš

SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Extraligový klub HK Spišská Nová Ves angažoval skúseného slovenského útočníka Martina Bakoša na otvorenú zmluvu. Spišiaci o tom informovali na sociálnych sieťach.

Bakoš si v uplynulej sezóne obliekal dres švajčiarskeho klubu HC Ajoie. Nastúpil na 43 duelov, v ktorých nazbieral 20 bodov za šesť gólov a 14 asistencií. V priebehu kariéry hral aj v KHL za Slovan Bratislava, s ktorým získal titul v extralige v roku 2012. Na konte má tiež dva české tituly s Libercom a Třincom. Slovensko reprezentoval na dvoch MS 2016 i 2018 a v rovnakom roku nechýbal ani na ZOH v Pjongčangu.

"Všetci sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo po dvojročnej intenzívnej komunikácii dohodnúť s jedným z najlepších odchovancov nášho klubu. Martin k nám prichádza na otvorenú zmluvu a v kútiku duše dúfame, že sa mu u nás natoľko zapáči, že s nami ostane počas celej sezóny. Som presvedčený o tom, že sa ´Baky´ od prvého dňa zaradí medzi najlepších hráčov ligy a svojou hrou bude baviť našich skvelých fanúšikov," uviedol športový manažér klubu Radomír Heizer.