Jasno
25°
Bratislava
Bystrík
11.9.2025
Slovákom ušiel Nemecký pohár o skóre. Môže nás to posunúť, hovorili hráči
Zdielať na
Hokej

Slovákom ušiel Nemecký pohár o skóre. Môže nás to posunúť, hovorili hráči

BRATISLAVA / Hokejisti Slovenska bojovali o celkové víťazstvo na Nemeckom pohári do posledných sekúnd, Napravili si chuť a po minuloročnom 4. mieste skončili druhí na turnaji - tesne o skóre.

Po 7-gólovom debakli v súboji proti Rakúsku a tesnej prehre 3:4 s Dánskom potrebovali na celkový triumf výhru nad silným Nemeckom o dva góly. Vyhrali, ale výsledkom 2:1.

"Vyhrali sme dva zápasy, rozhodlo skóre," opísal reprezentant Jozef Baláž. Okrem výborného gólmana Hlavaja potešili Cingeľ s Okuliarom, ale veľa si z turnaja odnášajú predovšetkým mladší hráči.

"Nemci a Dáni mali veľmi kvalitný výber. Detaiy a jednotlivé situácie v zápasoch mi ukázali, čo som ešte v hokeji nezažil. Môže ma to posunúť," priblížil Marek Korenčík.

Zdielať na

Súvisiace články