Jasno
25°
Bratislava
Móric
22.9.2023
Väčšina nováčikov a príprava po novom. Slovan ešte rokuje s Bakošom
Zdielať na

Väčšina nováčikov a príprava po novom. Slovan ešte rokuje s Bakošom

BRATISLAVA / Dlhá príprava, náročné turnaje aj teambuilding na Dunaji. To všetko by malo pomôcť hokejistom Slovana v novej sezóne Tipos extraligy. Tú odštartujú v piatok doma proti Michalovciam.

Po neúspešnej sezóne sa z kabíny Slovana porúčali dve tretiny kádra a s prípravou sa začalo oveľa skôr.

"Snažili sme sa ísť cestou bojovnosti a rýchlosti. Každý hráč v tretej alebo štvrtej formácii má svoju úlohu. Takže sme to vyberali vyložene podľa rolí, aby nám chalani hrali, čo od nich chceme," povedal športový manažér Oto Haščák.

Slovan má v súčasnosti na súpiske sedem legionárov. Medzi najväčšie predsezónne posily patrí Američan Chris Brown. Tridsaťdvaročný útočník pôsobil počas uplynulých šiestich rokov v Nemecku, kde vystriedal dresy Norimbergu a Iserlohnu. V hokejovom životopise má aj 23 stretnutí v NHL. Zo zámorských hokejistov pôsobia v tíme aj Liam Peacararo, Brett Findlay, Zach O'Brien, obrancovia Ian Scheid, Matt Murphy a brankár Jared Coreau.

Slovan má v širšej nominácii až 5 pätiek – doplniť by ju mohlo ešte jedno zvučné meno útočníka Martina Bakoša. "O Martina máme eminentný záujem už dvanásť mesiacov, ja som ho oslovil ešte v minulej sezóne, no on sa rozhodol odísť ešte do Švajčiarska. Včera sme mu poslali návrh kontraktu s tým, že dnes som sa rozprával s agentom, majú to na právnom oddelení a majú sa vyjadriť. Je tam jedna podmienka, že Martin chce do 21. trénovať sám a 22. by sa mohol pripojiť k mužstvu," prezradil športový riaditeľ Oto Haščák s tým, že okrem Bakoša je súpiska uzavretá.

Belasí na nový ročník dostali od majiteľov viac peňazí. "Rozpočet je slušný, vedeli by sme konkurovať niektorým českým klubom. Všetci sa už veľmi tešíme na sezónu a spoločne s fanúšikmi sa nevieme dočkať toho pravého extraligového zápolenia. Vnímame, že vlaňajšia sezóna sa nám skončila trochu priskoro a sme si vedomí, že fanúšikom i sebe dlžíme kvalitnú a dlhú sezónu," povedal čen predstavenstva Pavol Hofstädter.

Hráči sú pred štartom sezóny dobre naladení – veď majú za sebou v rámci prípravy spoločný splav na Dunaji. Vďaka novému kondičnému trénerovi poriadne zamakali aj na fyzickej kondícii. Ľahkou cestou sa belasí nevydali ani v prípravných zápasoch. Tie absolvovali na kvalitne obsadených turnajoch v zahraničí. Spolu nazbierali 3 výhry a päť prehier.

"Tri víťazstvá a päť prehier netešia, ale chceli sme hrať s čo najlepšími tímami, aby odhalili naše nedostatky. Mrzí prehra 1:9 s Fribourgom, to bol najhorší moment prípravy. Ďalšia zlá prehra bola doma s Brnom 2:6, tento zápas sme mali zvládnuť lepšie. Celkovo som však s prípravou spokojný. Hráči chápu systém, ktorý chceme hrať. Je tam prístup hráčov i nasadenie. Jediné, čo musíme zlepšiť je, že zahraniční hráči musia odohrať za Slovan lepšie zápasy. Veríme, že tú kvalitu, ktorú majú, pre tento klub prinesú," priblížil hlavný tréner Ján Pardavý.

Súvisiace články